Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął po środku i rzekł do nich: „Pokój Wam”...

Z Ewangelii wg Świętego Jana. 20, 19-31.

Kochani Parafianie

oraz Sympatycy naszej Parafii i naszego kościoła,

dane nam jest w wyjątkowej sytuacji, kiedy z obawy przed koronawirusem trwa kwarantanna, kiedy izolujemy się w naszych domach, kiedy nawet nasze kościoły opustoszały, przeżywać największe święta chrześcijaństwa - Zmartwychwstanie Chrystusa.

Pragnę tym bardziej, byśmy uświadomili sobie, że pierwszym darem Zmartwychwstałego Pana jest pokój, z którym On przychodzi, mimo zamkniętych drzwi. On z tym pokojem przychodzi, gdzie często jesteśmy pozamykani w czterech ścianach przeróżnych naszych obaw i lęków. Chrystus chce tym pokojem tym bardziej w tym czasie nas obdarzać.

Życzę, aby prawdziwy pokój w pełni zagościł w nas wszystkich.

W intencji Parafian oraz Sympatyków Parafii i kościoła zostanie odprawiona msza święta w Niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 rano.

Błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Ksiądz Ryszard Paradowski

Ku refleksji polecam słowa piosenki religijnej „Ciągły niepokój na świecie”.