Pogrzeb

Pogrzeb jest najbardziej bolesnym wydarzeniem w życiu poszczególnych osób i rodzin, z racji rozstania z bliską osobą.

Najbliższa rodzina osoby zmarłej zgłasza się z kartą zgonu w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania, w celu załatwienia wszelkich formalności związanych z pogrzebem.

Udział w pogrzebie jest znakiem naszej wiary w życie wieczne i darem modlitwy kierowanej do Boga o jak najszybszą radość zbawienia osoby odchodzącej z tego świata.

Uroczystość pogrzebowa jest wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestniczących w niej, a w sposób szczególny dla najbliższej rodziny. Aby nie przeszkadzać w przeżyciu tej żałobnej uroczystości, jeżeli z różnych racji zdarzy się nam spóźnić na pogrzeb, pozostańmy -  nawet z wiązankami i wieńcami - pod chórem.