Kult Świętej Joanny Beretty Molli

Ważnym wydarzeniem w życiu wspólnoty parafialnej było wprowadzenie do naszego kościoła parafialnego, przez biskupa płockiego Stanisława Wielgusa, relikwii Świętej Joanny Beretty Molli. Uroczystość odbyła się dnia 12 czerwca 2005 roku. Relikwie zostały umieszczone w nowym, bocznym ołtarzu kościoła, gdzie znajduje się obraz kanonizacyjny świętej.

W dzisiejszym świecie, pełnym pogardy dla wartości, jaką jest rodzina, święta Joanna Beretta Molla może być wzorem i orędowniczką przed tronem Boga dla rodzin tej wspólnoty parafialnej, miasta Płocka i diecezji to słowa wypowiedziane przez obecnego proboszcza księdza Ryszarda Paradowskiego w czasie tejże uroczystości.

Zapowiedział też ksiądz proboszcz, że w każdą niedzielę o godzinie 18.30 będzie odprawiana msza święta w intencji narzeczonych, małżeństw i rodzin.

Wszystkie msze święte dziękczynno – błagalne są odprawiane w intencjach spisanych przez wiernych na kartkach i złożonych przed ołtarzem świętej Joanny oraz w intencjach osób uczestniczących w tejże mszy i przedstawiających je w ciszy swoich serc na początku mszy świętej.

Na te szczególne msze święte dziękczynno – błagalne, oprócz narzeczonych, małżeństw i rodzin, przychodzą te małżeństwa, które mają problem z darem potomstwa, aby prosić Boga za pośrednictwem świętej Joanny, by móc usłyszeć piękne słowo mamusia i tatuś. Są świadectwa o wysłuchaniu tych próśb.

W każdą ostatnią niedzielę miesiąca na mszy świętej o godzinie 18.30 jest możliwość złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Więcej o duchowej adopcji  - poniżej. Z naszej strony można pobrać formularz  potwierdzający złożenie przyrzeczenia duchowej adopcji.

Od chwili wprowadzenia relikwii do naszego kościoła odbywa się co roku na przełomie maja i czerwca piesza pielgrzymka z płockiej „Stanisławówki” do naszego kościoła, jako miejsca kultu świętej Joanny Beretta Molla.

Życiorys świętej Joanny Beretty Molli znajduje się tutaj.

Serdecznie zapraszamy na msze dziękczynno – błagalne w każdą niedzielę o godzinie 18.30 narzeczonych, małżeństwa i rodziny, również spoza Parafii.