SAKRAMENTY ŚWIĘTE

Chrzest

Rodzice decydując o chrzcie swojego dziecka dokonują zgłoszenia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, przynosząc następujące dokumenty:

1. Akt urodzenia dziecka (może być ksero).
  2. Zaświadczenie z parafii zamieszkania rodziców chrzestnych o dopuszczeniu ich do godności bycia chrzestnymi.

Chrzty w naszej parafii odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca oraz w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy na mszy świętej odprawianej w intencji chrzczonych dzieci i rodziców o godzinie 13.00.

Namaszczenie chorych

Namaszczenie chorych to sakrament dla osób poważnie chorych. Znakiem wiary i troski duchowej rodziny o osobę chorą jest zgłaszanie osób bliskich chorych, by mogły ten sakrament przyjąć. Zgłoszenia dokonuje się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, a w nagłych przypadkach o każdej porze dnia i nocy.

W naszej Parafii w każdy I piątek miesiąca odwiedzamy chorych z Najświętszym Sakramentem. Obecnie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca około 20 chorych. Chętnych zgłaszamy w kancelarii parafialnej lub podczas wizyty duszpasterskiej.

Również wyjazdy do chorych są w czasie każdych rekolekcji wielkopostnych i adwentowych. Zgłoszeń chorych na te wyjazdy dokonujemy podczas trwania rekolekcji.

Małżeństwo

Małżeństwo to sakrament, który rozpoczyna wspólną drogę młodych ludzi w ich życiu małżeńskim i rodzinnym. Narzeczeni, pragnący zawrzeć sakramentalny związek małżeński, zgłaszają się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aby ustalić datę i godzinę ślubu. W czasie spotkania otrzymują informacje o przygotowaniu potrzebnych dokumentów oraz umawiają się na kolejne spotkanie.

Spowiedź

Spowiedź to ogromny dar Boga kochającego człowieka. W naszej Parafii możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi jest na kilka minut przed rozpoczęciem każdej mszy świętej i nabożeństw oraz w trakcie każdej mszy świętej i każdego nabożeństwa.