XXXIV niedziela zwykła 22 listopada 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie Mszy świętej, która jest o godzinie 13.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z Aktem zawierzenia.
  2. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W poniedziałek po pierwszej niedzieli adwentu rozpoczynamy też Msze święte roratnie. Pierwsza w poniedziałek 30 listopada o godzinie 7.00.

XXXIII niedziela zwykła 15 listopada 2020 r.

1. Dziś, w 33 niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Kościół obchodzi po raz IV Światowy Dzień Ubogich. W tym roku pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego”.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz ich rodziców. Wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, ponieważ pierwsza niedziela miesiąca, kiedy to tradycyjnie odbywają się te spotkania, przypadała w uroczystość Wszystkich Świętych.
  3. Również dziś, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej dodatkowej która będzie o godzinie 13.00.

XXXII niedziela zwykła 8 listopada 2020 r.

1. W niedzielę 8 listopada cały Kościół przeżywa XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku kierujemy nasze myśli do prześladowanych i wypędzonych, zwłaszcza z Republiki Środkowoafrykańskiej.
  2. W dniach 1–8 listopada można zyskać jeden raz dziennie odpust zupełny za zmarłych przez:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie komunii świętej,
  • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

W bieżącym roku odpust ten został przedłużony przez Papieża do końca listopada.

Wszystkich Świętych niedziela 1 listopada 2020 r.

1. Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godzinie 7.00, 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00, 17.00 i 18.30. Były też Msze św. wczoraj w sobotę, z formularza niedzielnego, o godzinie 16.30 i 19.00.

Już zwyczajowo dziś Msza święta o godzinie 12.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu i dawnym cmentarzu na Grabówce oraz zmarłych z naszych rodzin, spoczywających na innych cmentarzach.

Za zmarłych z wypominków rocznych będziemy modlić się przed Mszami świętymi, które będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30 i 12.00.

Na zakończenie każdej Mszy św. zostaną pobłogosławione lampki i znicze, które po ustaniu obostrzeń będziemy mogli zanieść na różne cmentarze, gdzie są groby naszych bliskich.

XXX niedziela zwykła – 25 października 2020 r.

1. Wychodząc naprzeciw naszym potrzebom duchowym w trudnym okresie pandemii zostały wprowadzone w naszym kościele dodatkowe Msze święte niedzielne:
  • w soboty o godzinie 19.00,
  • w  niedziele o godzinie 13.00.

Powyższy porządek obowiązuje od wczoraj tj. od soboty 24 października.

1. Informuję, że w przyszłą niedzielę, w samą uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy świętej i procesji na cmentarzu, ale będą dodatkowe Msze święte – tylko w związku z uroczystością Wszystkich Świętych:
  • 1 listopada: 8.00 i 13.00,
  •  w sobotę 31 października (jako Msze święte niedzielne) o godzinie 16.30 i 19.00.