Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy komunii świętej przez uczniów klas III:

- godzina 10.00 dla dzieci w albach;

- godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

 1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi, każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00.

Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesioną od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dziś pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Z racji niedzieli rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00, po nim nabożeństwo majowe, na zakończenie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, przy śpiewie  pieśni Z dalekiej Fatimy. Następnie msza święta o godzinie 17.00.

VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 

 1. W ubiegły piątek przypadała uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Dziś o godzinie 12.00 odprawię mszę świętą w intencji wszystkich Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszam wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sztandarami. W czasie mszy świętej będę również pamiętał w modlitwie o strażakach zawodowych, mieszkających na terenie naszej parafii. Wszystkich strażaków, po mszy świętej, zapraszam na spotkanie do nowego domu parafialnego.
 2. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam do udziału asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej spowiedzi i komunii św. do sypania kwiatkami oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.

V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

 

 1. W najbliższy wtorek 1 maja – uroczystość św.  Józefa Robotnika. Msze święte 7.00, 9.00 i 17.00. Rozpoczynamy jednocześnie miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Pierwsze nabożeństwo majowe 1 maja o godzinie 16.30.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
 • 5 maja godzina 19.00,
 • 12 maja godzina 19.00,
 • 19 maja godzina 19.00,
 • 26 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

IV Niedziela Wielkanocna – 22 kwietnia 2018 r.

 

 1. Dziś rozpoczyna się 55-ty Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W tym roku pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 2. Informuję, że drugi (ostateczny) termin egzaminu przed I-szą Komunia Świętą i Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla tych, którzy nie mogli być w pierwszym terminie:
 • 26 kwietnia godzina 1540 – I-sza Komunia (alby) oraz Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku - Borowiczkach;
 • 26 kwietnia godzina 1840 – I-sza Komunia Święta (stroje tradycyjne) oraz Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dzieci ze szkół spoza terenu parafii.
 1. W maju nie będzie już cyklicznych, niedzielnych spotkań dla dzieci klas III przed I-szą Komunią Świętą i klas IV przed Uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Harmonogramy spotkań praktycznych przygotowujących do tych uroczystości są zamieszczone w gablotach przed kościołem.

Dodatkowe informacje