II dzień Świąt Wielkanocnych 5 kwietnia 2021 r.

 

 1. Dziś, w drugi dzień Świąt, Msze święte będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30 dziekczynno-błagalnej, która jest tylko w niedziele.
 2. Uroczystość Świąt Wielkanocnych trwa przez oktawę i kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 3. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączone nagłośnienie.

Niedziela Palmowa 28 marca 2021 r.

 1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Jako proboszcz dziękuję wszystkim, którzy z tych rekolekcji skorzystali.
 2. Dziś Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy świętej. Z racji pandemii koronawirusa nie ma procesji z palmami.
 3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia w którym, w sposób szczególny w czasie Triduum Paschalnego (począwszy od Wielkiego Czwartku do Poranka Wielkanocnego), będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary, świadczące o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 4. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00.
 5. Również nabożeństwo Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty będzie o godzinie 18.00.
 6. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa będziemy świętować w Poranek Wielkanocny w czasie Mszy świętej rezurekcyjnej, odprawionej o godzinie 6.00 w intencji Parafian i Gości.
 7. W pierwszy dzień Świąt, poza Mszą świętą rezurekcyjną, Msze święte będą: 9.00, 10.30, 12.00, 13.00, 17.00 i 18.30.
 8. Natomiast w drugi dzień Świąt Msze święte będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy o godzinie 18.30.
 9. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post (jakościowy i ilościowy tzn. jemy tylko potrawy postne, jeden raz w ciągu dnia do syta lub trzy razy niewielką ilość). Niech to będzie nasz dar złożony Bogu, aby chronił nas od rozszerzania się epidemii koronawirusa.
 10. W Wielki Piątek będzie prowadzona doroczna zbiórka ofiar dla chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie.
 11.  Adoracja Krzyża świętego w Wielki Piątek będzie przez podejście i ukłon, bez całowania Krzyża.
 12.  Z racji pandemii Ochotnicze Jednostki Straży Pożarnych zapraszam tylko na Mszę Świętą rezurekcyjną. Zapraszam, ale przybycie pozostawiam osobistym decyzjom.
 13. Z racji pandemii starajmy się też uczestniczyć w Mszach świętych i nabożeństwach na zewnątrz kościoła. Przed głównym wejściem będzie włączone nagłośnienie.
 14. Dziś ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, o godzinie 16.30.
 15. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów będzie odbywać się na zewnątrz kościoła przed głównym wejściem o godzinach: 9.00, 9.30, 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30 i ostatnie o godzinie 15.00, bez ustawiania koszyczków na stolikach.
 16. Z racji pandemii kościół będzie zamykany w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godzinie 20.00.
 17.  Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą będzie w drugą niedzielę miesiąca kwietnia, po Mszy świętej dla dzieci, połączone ze spotkaniem dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 18.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są darem na kwiaty doniczkowe do Grobu Pana Jezusa , urządzenie tegoż Grobu i kwiaty na ołtarze.
 19.  Informuję, że kancelaria parafialna z racji trwającej pandemii do odwołania będzie czynna od poniedziałku do piątku od godziny 17.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Kancelaria będzie nieczynna.
 20.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam  również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozownika do bezdotykowej dezynfekcji rąk, który jest ustawiony przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 21.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary kolędowe oraz za ofiary na prace w parafii, złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne.
 22.  Boryszewo Nowe „Nasza Chatka” ofiarowało 3 pięknie wykonane palmy, za które serdecznie dziękuję.
 23.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 24.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

V Niedziela Wielkiego Postu 21 marca 2021 r.

 1. W miniony piątek, w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa rozpoczął się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca), która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Codziennie odmawiamy przed Mszą świętą o godzinie 18.00, a dziś po sumie litanię do świętego Józefa. Zapraszam Parafian do włączenia się w tenże Tydzień modlitw o Ochronę Życia.
 2. W najbliższą środę - 24 marca - już po raz 17-ty obchodzimy Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
 3. Natomiast w czwartek - 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia, którego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do jego naturalnej śmierci. Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Przyrzeczenia można złożyć w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na zakończenie każdej Mszy świętej rekolekcyjnej, a także w przyszłą niedzielę na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30. Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.

IV Niedziela Wielkiego Postu 14 marca 2021 r.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Obecny rok liturgiczny poświęcony jest św. Józefowi. Dlatego w minioną środę – 10 marca – rozpoczęliśmy nowennę ku jego czci, przed doroczną uroczystością św. Józefa. Podczas nowenny modlimy się w intencji małżeństw, rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem ojców, a także w intencji wszystkich mężczyzn w naszej parafii  w każdy dzień powszedni, przed Mszą świętą, która jest o godzinie 18.00, a w dziś po sumie. Tych, którzy z różnych racji nie mogą uczestniczyć w kościele, zachęcam do rodzinnej modlitwy w domach.
 3. W najbliższy piątek - 19 marca - przypada uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu z woli papieża Franciszka rozpoczyna się Rok Rodziny. W naszym kościele w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej parafii zostaną odprawione dwie Msze święte – o godzinie 9.00 i o godzinie 18.00. Serdecznie na te Msze święte zapraszam.

III Niedziela Wielkiego Postu 7 marca 2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

Dodatkowe informacje