XXIV niedziela zwykła – 16 września 2018 r.

 1. Dziś w całej diecezji płockiej jest czytany List Biskupa Płockiego prezentujący przesłanie II Synodu Młodych Diecezji Płockiej.
 2. W najbliższy wtorek przypada doroczna uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Z tej racji dziś na mszy świętej o godzinie 10.30 rozpocznie się triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Jutro i we wtorek zapraszamy dzieci i młodzież na godzinę 1700 na specjalne nabożeństwa ku czci ich patrona.
 3. W imieniu Diecezjalnego Duszpasterstwa Nauczycieli oraz Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej kieruję serdeczne zaproszenie do wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników oświaty, na spotkanie formacyjne w parafii św. Bartłomieja w Płocku. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek 18 września i rozpocznie się mszą świętą w intencji nauczycieli. Więcej informacji na plakacie, który znajduje się w gablocie przed kościołem.

XXII niedziela zwykła – 2 września 2018 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania kwiatkami.
 2. Dziś po sumie zostanie w Mirosławiu poświęcona figurka. Jest to rekonstrukcja figurki z 1947 r. wybudowanej w podziękowaniu za szczęśliwe przeżycie wojny. 
 3. Od jutra wracamy do mszy świętych w dni powszednie o godzinie 700.

XXI niedziela zwykła – 26 sierpnia 2018 r.

 1. Zgodnie z decyzją biskupa płockiego z dniem 23 sierpnia pracuje w naszej Parafii jako drugi wikariusz Ksiądz Dariusz Pargulski, którego w imieniu wszystkich bardzo serdecznie witam i życzę, aby jego posługa w naszej rodzinie parafialnej przynosiła mu jak najwięcej radości kapłańskiej. Szczęść Boże Księże Dariuszu.
 2. Dziś, na mszy świętej o godzinie 1200 nasze dożynki parafialne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi, Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Parafii, zapraszam wszystkich Parafian, Gości i Sympatyków naszego kościoła i Parafii na tę uroczystość.

XX niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018 r.

 1. Dziś w Rostkowie – miejscu narodzin św. Stanisława Kostki odbywają się diecezjalne uroczystości ku czci patrona naszej diecezji. W naszej Parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na tę uroczystość. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 1230.
 2. Za tydzień, w niedzielę 26 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 1200 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Parafii, zapraszam Parafian, Gości i Sympatyków naszego kościoła i Parafii na tę uroczystość.

Za tydzień w niedzielę będziemy jednocześnie obchodzić uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

XIX niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018 r.

 1. Dziś po mszy świętej o godzinie 1200, w nowym domu parafialnym, odbędzie się organizacyjne spotkanie z Panią Dyrektor Biura Nomada, dla pielgrzymów udających się we wrześniu do Gruzji i Armenii. 
 2. Dziś na mszy świętej o godzinie 1700 i 1830 oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu „Zbrucz” z Tarnopola na Ukrainie.

Dodatkowe informacje