VII Niedziela zwykła –  23 lutego 2020 r.

1. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i jest przedstawiane podsumowanie kolędy.
  2. Dziś rozpoczyna się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Od Środy Popielcowej na ołtarzu Matki Bożej będzie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Osoby, które pragną czas Wielkiego Postu przeżyć bez spożywania napojów alkoholowych, zachęcam do wpisania się do Księgi.
  3. W najbliższą środę - 26 lutego - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.

VI Niedziela zwykła –  16 lutego 2020 r.

1.       APEL DO DIECEZJAN W SPRAWIE WYSTAWY O ŚW. JANIE PAWLE II W MUZEUM DIECEZJALNYM W PŁOCKU

Muzeum Diecezjalne w Płocku, we współpracy z różnymi osobami i organizacjami, przygotowuje stałą wystawę na temat papieskiego pobytu w stolicy naszej diecezji w dn. 7-8 czerwca 1991 r. podczas IV pielgrzymki do Ojczyzny. Setna rocznica urodzin Papieża Polaka jest ku temu stosowną okazją. Dlatego zwracam się do Was, Umiłowani Diecezjanie, Drodzy Kapłani, Siostry Zakonne, Bracia i Siostry Świeccy z serdeczną prośbą o udostępnienie materiałów, związanych z pielgrzymką Papieża Polaka do Płocka, jak i z innymi pobytami Karola Wojtyły na Mazowszu. Jeśli posiadacie bilety, karnety, pocztówki, cenne fotografie, lub chcielibyście podzielić się wspomnieniami z tamtych dni czerwca 1991 r., proszę Was o przekazanie tych przedmiotów lub ich kopii na poczet tworzącej się ekspozycji.

V Niedziela zwykła –  9 lutego 2020 r.

1.     Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

2.     W najbliższy wtorek - 11 lutego - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną mszę świętą, która będzie o godzinie 18.00. Msza święta zakończy się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).

3.     Za dwa tygodnie wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i zostanie przedstawione podsumowanie kolędy.

IV Niedziela zwykła –  2 lutego 2020 r.

1. Dziś obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwane świętem Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
  2. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

III Niedziela zwykła –  26 stycznia 2020 r.

I Niedziela Słowa Bożego

1. Dziś po raz pierwszy obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną w Kościele Powszechnym przez Ojca Świętego Franciszka, który wyznaczył datę jej świętowania na III niedzielę zwykłą. Główna uroczystość wniesienia Pisma Świętego w naszym kościele będzie na sumie o godzinie 12.00.
  2. Dziś na mszach świętych o godzinie 9.00 i 10.30 oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu Santiago, z racji wydanej płyty z kolędami.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lutego. Nabożeństwo pierwszosobotnie po porannej mszy świętej, która będzie o godzinie 7.30.
  4. W niedzielę za tydzień po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.