III niedziela po Bożym Narodzeniu – 9 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Ksiądz Andrzej zaprasza ministrantów na spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.
 5. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie folder kolędowy. Ofiary przy tej okazji składane są do wyłącznej dyspozycji Pana Kościelnego.

II niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W najbliższy czwartek - 6 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną uroczystością Trzech Króli. W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.

II dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

 1. Dziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, który przypada w ostatnią niedzielę roku, tradycyjnie obchodzoną jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Powierzamy dziś Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego będziemy modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii.
 2. W najbliższy piątek - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Zapraszam na uroczystą Mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00. Informuję, że na dzień sylwestrowy została udzielona dyspensa.
 3. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
 4. Pragnę już dziś poinformować, że 1 stycznia 2022 r. Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godzinie 17.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.

IV niedziela adwentu – 19 grudnia 2021 r.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Pragnę podziękować za piękne przeżycie tego wyjątkowego czasu. Dziękuję również Księżom Spowiednikom i Księdzu Rekolekcjoniście.
 3. Msze święte roratnie jeszcze jutro, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 7.00.
 4. W najbliższy czwartek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 17.00 do 18.00.

III niedziela adwentu – 12 grudnia 2021 r.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania,
 3. Trwa adwent, czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
 1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji - a więc oprócz najbliższego czwartku, piątku i soboty) o godzinie 7.00;
 2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w najbliższy czwartek 16 grudnia, a zakończą się w sobotę 18 grudnia. Plan rekolekcji znajduje się  gablotach przed kościołem i na startowej stronie naszej parafialnej strony internetowej. Jest wyłożony również na ławkach, możemy zabrać ze sobą do domu.
 1. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 2. Pragnę już dziś poinformować, że również w tym roku będą dwie Msze święte Pasterkowe – godzina 21.00 i godzina 24.00. Na Pasterce o godzinie 21.00 będziemy gościć Orkiestrę Strażacką Gminy Słupno.

Dodatkowe informacje