Niedziela 17 stycznia 2021 r.

1. Jutro - w poniedziałek 18 stycznia - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który tradycyjnie potrwa do 25 stycznia, w tym roku pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesie obfity owoc”. Starajmy się włączyć z modlitwą w intencji o jedność chrześcijan.
  2. W najbliższy czwartek 21 stycznia będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek 22 stycznia Dzień Dziadka. W związku z tym, odpowiednio w czwartek i w piątek, na Mszach świętych będziemy modlić się nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
  3. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie list kolędowy, od nas kapłanów. Ofiary przy tej okazji składane, to jedna z form naszej wdzięczności, za jego pracę dla naszej Parafii.

Niedziela Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Również dziś, po Mszy świętej dodatkowej o godzinie 13.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

II niedziela po Bożym Narodzeniu – 3 stycznia 2021 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W najbliższą środę - 6 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną uroczystością Trzech Króli. W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, dodatkowa o 13.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca stycznia. Od godziny 17.00 do godziny 17.45 adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.

I niedziela po Bożym Narodzeniu – 27 grudnia 2020 r.

1. Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, która obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziś powierzamy Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego będziemy modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii.
  2. W najbliższy czwartek - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2020. Zapraszam na uroczystą Mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00.
  3. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.

IV niedziela adwentu –20 grudnia2020 r.

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Pragnę podziękować za piękne przeżycie tego wyjątkowego czasu. Dziękuję również spowiednikom ks. kan. Stanisławowi i ks. dr. kan. Januszowi.
  2. Msze święte roratnie jeszcze jutro, we wtorek, środę i czwartek o godzinie 7.00.
  3. W najbliższą środę będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 17.00 do 18.30.
  4. W najbliższy czwartek 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.