I Niedziela Wielkiego Postu  – 18 lutego 2018 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas kolędy.
 2. W minionym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. W jego owocnym przeżyciu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Dziś obchodzimy doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkie osoby chore i przeżywające jesień swojego życia. Po sumie, na zakończenie adoracji, będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
 3. W najbliższą środę - 14 lutego - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.

V Niedziela zwykła – 4 lutego 2018 r.

 1. Dziś po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

IV Niedziela zwykła – 28 stycznia 2018 r.

 1. W najbliższy piątek 2 lutego - święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwana świętem Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej, które będą o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po południu z racji dania pracy o godzinie 18.00. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na potrzeby zakonów kontemplacyjnych w Polsce.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:

III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018 r.

 1. Dziś przypada Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. My Kapłani, wszystkim Babciom i Dziadkom, a także Prababciom i Pradziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jak najlepszego zdrowia i radości ze swoich wnuków czy też prawnuków. Kieruję zachętę o odwiedzenie swoich Dziadków i złożenia im życzeń, a jeśli nie ma ich już na ziemi, niech popłynie modlitwa kierowana do Boga o jak najszybsze ich zbawienie.
 2. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do dnia 30 stycznia został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj.

Dodatkowe informacje