II Niedziela zwykła –  19 stycznia 2020 r.

1. Od wczoraj tj. 18 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia. W tym roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Starajmy się włączyć z modlitwą w intencji o jedność chrześcijan.
  2. W najbliższy wtorek - 21 stycznia - Dzień Babci, a w środę - 22 stycznia - Dzień Dziadka. W związku z tym dziś na wszystkich mszach świętych modlimy się za nasze babcie i naszych dziadków oraz za wszystkie babcie i wszystkich dziadków z naszej Parafii.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Piotr będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do 27 stycznia 2020 r. został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej.

Niedziela Chrztu Pańskiego –  12 stycznia 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W sobotę 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który potrwa do 25 stycznia, w tym roku pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”. Starajmy się włączyć z modlitwą w intencji o jedność chrześcijan.

II niedziela po Bożym Narodzeniu –  5 stycznia 2020 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Po adoracji koncert kolęd w wykonaniu zespołu Pueri et Puellae Cantores Plocenses.
  3. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  4. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.

Niedziela św. Rodziny z Nazaretu – 29 grudnia 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, która obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziś powierzamy Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Dzisiejsza suma będzie odprawiona w intencji rodzin i małżeństw.
  2. W najbliższy wtorek - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2019. Zapraszam na uroczystą mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00.
  3. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.

II dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2019 r.

1. Wyrażam radość i podziękowanie za tak liczną obecność na mszach świętych w czasie Pasterki, pierwszego dnia Świąt i w dniu dzisiejszym.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowanie 4 choinek do naszego kościoła przez Rodzinę Jagielskich. Dekorację bożonarodzeniową kościoła zaprojektował i wykonał Ksiądz Prefekt Dariusz Pargulski. Dziękuję za wykonaną dekorację Księdzu Dariuszowi oraz wszystkim, którzy go wspomagali.
  3. Dziękuję Zespołowi Santiago za program słowno – muzyczny wykonany przed Pasterką oraz wszystkim innym osobom, które uczestniczyły w tym programie.
  4. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.