XVI niedziela zwykła – 21 lipca 2019 r.

 1. Za tydzień nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości.
 2. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

XV niedziela zwykła – 14 lipca 2019 r.

 1. W najbliższy wtorek - 16 lipca – doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. O godzinie 18.00 msza święta w intencji noszących szkaplerz, będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego.
 2. Od dziś za dwa tygodnie nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości.
 3. Również za dwa tygodnie, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.

XIII niedziela zwykła - 30 czerwca 2019 r.

 1. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie w nowym domu parafialnym dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 2. Dziś o godzinie 16.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego.
 3. Również dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca czerwca, na mszy świętej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca:
 • pierwszy czwartek adoracja od godziny 17.30 do 18.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej,
 • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 15.00 do 18.00. Adoracja, która rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego – od godziny 15.00 do 16.00 i od godziny 17.00 do 18.00. O godzinie 17.45 nabożeństwo pierwszopiątkowe, 
 • nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.

XII niedziela zwykła - 23 czerwca 2019 r.

 1. Pragnę pogratulować pięknego świadectwa wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Znakiem tej wiary była liczna frekwencja na mszach świętych w Boże Ciało oraz w czasie procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać za pięknie przygotowane ołtarze:
 • pierwszy ołtarz – mieszkańcom Cekanowa,
 • drugi ołtarz – mieszkańcom Mirosławia i Piotrowa,
 • trzeci ołtarz – mieszkańcom ulic Korczaka, Gmury, Zgodna i Grabówka.
 • czwarty ołtarz – mieszkańcom Borowiczek Pieniek.

Dziękuję również za kwiaty ofiarowane do kościoła po zakończeniu procesji eucharystycznej - z dwóch ołtarzy tj. przygotowywanego przez Cekanowo oraz przygotowanego przez mieszkańców ulic Korczaka, Gmury, Zgodna i Grabówka.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - niedziela 16 czerwca 2019 r.

 1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

Jest to jednocześnie w naszej Parafii dzień uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego uczniów klas IV:

- godzina 10.00 Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 uczęszczających do szkół poza terenem parafii.

 1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do środy poprzez uczestnictwo we mszy świętej o godzinie 18.00, a zakończy się w czwartek tj. w Boże Ciało udziałem w procesji eucharystycznej, która będzie po mszy świętej o godzinie 12.00.

Dodatkowe informacje