II niedziela po Bożym Narodzeniu - Uroczystość Objawienia Pańskiego

6 stycznia 2013 roku

1. Dzisiejsza niedziela przypada na 6 stycznia i jest doroczną uroczystością Objawienia Pańskiego, w tradycji zwana uroczystością Trzech Króli.
  2. Dziś z racji uroczystości Objawienia Pańskiego w naszym mieście odbędzie się, po raz drugi, Orszak Trzech Króli. Początek godzina 12.00 Rynek Starego Miasta.
  3. Dziś, na zakończenie mszy świętej dziecięcej, będą jasełka w wykonaniu dzieci przedszkolnych z Przedszkola w Płocku – Borowiczkach. Za tydzień, też na zakończenie mszy świętej dziecięcej, jasełka w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej
    w Płocku - Borowiczkach.
  4. Dziś po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas drugich i ich rodziców. Za tydzień, też po mszy świętej dziecięcej, spotkanie dla uczniów klas czwartych i ich rodziców.
  5. Dziś po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji Synodu Diecezjalnego i Misji Parafialnych.
  6. Dziś rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Misjami Świętymi. Nowenna będzie w niedziele na każdej mszy świętej, zaś w dni powszednie w czasie kolędy na mszy świętej o godzinie 7.00, a po zakończeniu kolędy na mszy świętej o godzinie 18.00.
  7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W Roku Wiary, który przeżywamy, będzie to dzień naszego parafialnego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
  8. Składam serdeczne Bóg zapłać rodzinie, która ufundowała nowy trybularz.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na dzieło misyjne Kościoła.
  10. W dalszym ciągu trwa wizyta duszpasterska. Na 15 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Rafał będzie roznosił wodę świeconą, kredę i kadzidło. Plan kolędy znajduje się na stronie internetowej naszej Parafii. Dziś podaję plan wizyty duszpasterskiej na dni od 14 do 19 stycznia.
  11. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.