I NIEDZIELA ADWENTU Dnia 2 grudnia 2012 roku

1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  2. Adwent jest czasem naszego jak najlepszego przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.
  3. W dobrym przeżyciu Adwentu oprócz naszych osobistych postanowień mogą nam pomóc:
  1. Rekolekcje adwentowe, które w naszej Parafii będą po następnej niedzieli: czwartek, piątek i sobota czyli 13, 14, 15 grudnia.
  2. Msze Święte Roratnie – czyli Msze Święte ku czci Matki Bożej Pani Adwentu, które będą odprawiane w naszym kościele od poniedziałku do soboty włącznie, o godzinie 7.00.
  1. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą grudnia. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  2. Dziś po Mszy Świętej, która jest odprawiana o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas II i ich rodziców, przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią Świętą. Zaś za tydzień, też po Mszy Świętej, która zostanie odprawiona o godz. 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek grudnia:
  1. Pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17 do 18 prowadzona przez osoby należące do Wspólnoty Przenajświętszej Krwi Chrystusa.
  2. Pierwszy piątek adoracja w ciszy od 16 do 18 z okazją do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  1. Parafialna Grupa Charytatywna przygotowuje paczki świąteczne dla rodzin, gdzie są dzieci niepełnosprawne oraz dla matek samotnie wychowujących dzieci. Paczki będą przygotowane z ofiar, które zostały złożone do puszki umieszczonej w kościele z napisem „Na cele charytatywne”, z ½ tacy z Niedzieli Miłosierdzia Bożego, z ofiar składanych przy zakupie świec bożonarodzeniowych i baranków wielkanocnych (z każdej świecy i baranka pozostaje w Parafii 1 zł) oraz z ofiar złożonych przez indywidualnych ofiarodawców. Przy tej okazji pragnę podziękować również Parafialnej Grupie Charytatywnej za rozdysponowanie kolejnej transzy pomocy żywnościowej, jaką otrzymała Parafia za pośrednictwem Caritas Diecezji Płockiej w ramach pomocy unijnej.
  2. Składam Bóg zapłać księdzu Grzegorzowi za przygotowanie dekoracji adwentowej.
  3. Składam podziękowanie jednej z rodzin za gratisowe wykonanie postumentu metalowego do wieńca adwentowego, który jest ustawiony przed ołtarzem.
  4. Z ofiar złożonych przez Wspólnotę Krwi Chrystusa zakupiono: kropidło, kociołek do wody oraz 8 fioletowych stuł. Składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
  5. Przy tej okazji pragnę poinformować, że oprócz prowadzonych prac wykończeniowych w nowym domu parafialnym, uszczelniono dach na kościele z ubytków między dachówkami, odnowiono całą klatkę schodową na chór, zakupiono 2 klęczniko – konfesjonały oraz dokonano renowacji 4 kielichów mszalnych. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy dodatkowo w kopertach na tacę czy też bezpośrednio do mnie składają ofiary na cele parafialne.
  6. Składam podziękowanie jednej z firm za oczyszczenie i przygotowanie urządzenia grzewczego naszego kościoła przed rozpoczęciem ogrzewania.
  7. Ogrzewanie naszego kościoła rozpoczęliśmy w poprzednią niedzielę.
  8. Na dzień 4 grudnia, czyli na najbliższy wtorek jest planowane uruchomienie strony internetowej naszej Parafii. Adres naszej strony internetowej został podany w folderach kolędowych w czasie ostatniej wizyty duszpasterskiej oraz jest umieszczony w gablotach przed kościołem. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tejże strony.
  9. Na Sumie: modlitwa za Synod.
  10. Wszystkim, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.