IV niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2024 r.

1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Wczoraj odbył się egzamin dla kandydatów do bierzmowania. Młodzież, któraz różnych racji nie mogła przybyć w wyznaczonym terminie zapraszam na egzamin w dodatkowym terminie – 20 marca o godzinie 19.00.

1. Trwa Wielki Post, czas rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Rekolekcje w naszej Parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 21 - 23 marca 2024 r. Wkrótce program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  3. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  4. Osoby, które w sierpniu tego roku wyjeżdżają z Biurem Nomada do Grecji, do końca marca wpłacają drugą ratę należności za wyjazd.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.