III niedziela Wielkiego Postu – 3 marca 2024 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w trzecią niedzielę marca.

W najbliższą sobotę tj. 9 marca egzamin dla kandydatów do bierzmowania, w następującym porządku:

• od godziny 13.00 do godziny 14.00 osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery A, do litery K;
  • od godziny 14.00 do godziny 15.00 osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery L, do litery R;
  • od godziny 15.00 do godziny 15.45 osoby, których nazwiska rozpoczynają się od litery S, do końca alfabetu.
  1. Trwa Wielki Post, czas rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Na ołtarzu bocznym, ku czci Matki Bożej, jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  3. Rekolekcje w naszej Parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 21 - 23 marca 2024 r. W najbliższym czasie program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  4. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  5. Jeszcze są wolne miejsca na wyjazd z Biurem Nomada. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień tego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tj. od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00. Msze święte popołudniowe o 17.00, 18.00 i 18.30.
  7. Godziny urzędowania kancelarii parafialnej również jak w czasie przedkolędowym. Szczegóły na parafialnej stronie internetowej.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. W najbliższy piątek 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. Dziś, na wszystkich Mszach świętych modlimy się za wszystkie niewiasty.
  10. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.