II niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2024 r.

1. Zakończyliśmy czas kolędy. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś wszystkie Msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, którzy otworzyli swoje drzwi podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej.
  2. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „W kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca lutego, na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. Jutro tj. 26 lutego, swoje imienny, urodziny, a także kolejną rocznicę sakry biskupiej obchodzi biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski. Natomiast w najbliższą środę tj. 28 lutego, dzień swoich imienin, 82-tych urodzin oraz rocznicę nominacji na biskupa pomocniczego diecezji płockiej obchodzi biskup Roman Marcinkowski. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Księżach Biskupach.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca marca:
  • w pierwszy piątek nie będzie adoracji, z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; nabożeństwo przerwszopiątkowe przed Mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie przed Mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Szkoły Katolickie w Płocku zapraszają na Dzień otwarty, który będzie 1 marca 2024 r. w godzinach 14.00 – 18.00. W programie zapoznanie z ofertą edukacyjna szkoły podstawowej i liceum, zwiedzanie szkoły, spotkania z nauczycielami i uczniami Szkół katolickich w Płocku.
  5. Trwa Wielki Post, czas rozpamiętywania męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Na ołtarzu bocznym, ku czci Matki Bożej, jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  3. Serdecznie zapraszamy do chóru parafialnego młodzież i osoby dorosłe, które chcą swoim śpiewem ubogacić liturgię w naszym kościele. Zaangażowanie się w śpiew podczas liturgii jest jednym z wyrazów troski o naszą Wspólnotę Parafialną. Do śpiewania w chórze nie jest konieczna znajomość nut, ale zdolności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga przez śpiew. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panem Organistą po każdej Mszy świętej.
  4. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. Zapisy do najbliższej środy. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  5. Od jutra wracamy do adoracji w dni powszednie tj. od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00 oraz do Mszy świętych popołudniowych.
  6. Kancelaria parafialna również od jutra czynna według porządku przedkolędowego. Godziny urzędowania Kancelarii parafialnej zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Kancelaria parafialna”.
  7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.