I niedziela po Bożym Narodzeniu – 31 grudnia 2023 r.

1. Już tradycyjnie ostatnia niedziela roku, w tym roku jest to 31 grudnia – ostatni dzień roku 2023, jest obchodzona jako święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Starajmy się uczestniczyć całymi rodzinami w Mszach świętych, modląc się w intencji rodzin.
  2. Jutro tj. 1 stycznia 2024 r. uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  3. Jutro tj. 1  stycznia 2024 r. ostatni dzień oktawy Świąt Bożego Narodzenia.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia:
  • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej o godzinie 17.30;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszo piątkowa od 16.00 do 18.00, adoracja od 17.00 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.45;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie o godzinie 16.30.
  1. W najbliższą sobotę - 6 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną Uroczystością Trzech Króli. W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas czwartych i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem chrztu świętego.
  4. Natomiast kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po sumie w trzecią niedzielę miesiąca.
  5. Osoby, które chciałyby nabyć wodę, kredę i kadzidło mogą to uczynić w kościele, po Mszach świętych, przy ołtarzu Tryptyku. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji naszego Kościelnego Pana Andrzeja. Pan Kościelny nie będzie roznosił wody, kredy i kadzidła po domach naszej parafii.
  6. Rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Plan kolędy do 8 stycznia 2024 r. został już przedstawiony, został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Dziś plan na kolejne dni:

Wtorek 9 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 Bielino – jeden z Księży. Następnie od godziny 16.00 Borowiczki Pieńki ul. Zakątek i Liściasta.

Od godziny 14.00 ulica Raczkowizna oraz Borowiczki Pieńki ul. Słowiańska od Cukrowni – drugi z Księży.

Środa 10 stycznia 2024 r.

Od godziny 12.00 ulica Wierzbowa, Wilcza i Sarnia – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica świętego Huberta 2,4, 6, 7, 8, ulica Drozdowa i Szpacza – drugi z Księży.

Czwartek 11 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 Borowiczki Pieńki ul. Piastowska numery nieparzyste i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Piastowskiej (jeden z Księży od numerów najniższych, a drugi z Księży ulica Międzylas i Piastowska od numerów najwyższych).

Piątek 12 stycznia 2024 r.

Od godziny 15.00 ulica Borowicka 7, 7a i 7b – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górna ulica Żurawia – drugi z Księży.

Sobota 13 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 ulica Lipowa – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Cedrowa – drugi z Księży.

Poniedziałek 15 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 Piotrowo – jeden Ksiądz.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

1. Począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 25 lutego 2024 r. włącznie, Msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy wieczornych, oprócz pierwszych czwartków i piątków miesiąca stycznia i lutego.
  2. Kancelaria parafialna począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.