IV niedziela adwentu – 24 grudnia 2023 r.

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia

1. Dziś Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte niedzielne będą tylko do południa. Natomiast Msze święte zwane Pasterską, tak jak w ubiegłym roku 24 grudnia, będą o godzinie 21.00 i 24.00. Osoby, które przyjmą Komunię świętą w dniu Wigilii do południa, mogą po raz drugi przystąpić do Komunii świętej w czasie Pasterki. Przed Pasterką o 21.00 i 24.00 będzie śpiew kolęd. O godzinie 20.30 śpiew kolęd w wykonaniu pani Izy Denst – Szydłowskiej, natomiast o godzinie 23.30 w wykonaniu Pana Organisty.
  2. Dziś, kontynuując tradycje naszych przodków, z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
  3. Msze święte w I i w II dzień Świąt Bożego Narodzenia tj. 25 i 26 grudnia (poniedziałek i wtorek) będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W dni świąteczne 25 i 26 grudnia nie będzie Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  4. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
  5. Wczoraj po Mszy świętej niedzielnej, która była o godzinie 19.00 poświęciłem wodę, kredę i kadzidło. Osoby, które chciałyby je nabyć mogą to uczynić w kościele, po Mszach świętych, przy ołtarzu Tryptyku. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji naszego Kościelnego Pana Andrzeja. Pan Kościelny nie będzie roznosił wody, kredy i kadzidła po domach naszej Parafii.
  6. Jak już informowałem, wizytę duszpasterską zwaną kolędą, rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Plan kolędy do 2 stycznia 2024 r. został już przedstawiony, został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Dziś plan na kolejne dni.

Środa 3 stycznia 2024 r.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Lisia od numeru 22 – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Parcele, początek od parowy – drugi z Księży.

Czwartek 4 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Budmatu ulica Boryszewska – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Stróżewka do Budmatu – drugi z Księży.

Piątek 5 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 ulica Pocztowa od numeru 16 do numeru 24, Powiśle, Podwale, Roztocze i Rybna – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Urbanowo i ulica Odległa – drugi z Księży.

Poniedziałek 8 stycznia 2024 r.

Od godziny 8.30 ulica Harcerska 100, ulica Pocztowa od 2 do 14, Zarzeczna, Wójtowa, Flisacka, Janusza Korczaka numery nieparzyste od 27 do 1 – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Grabówka, Gmury od numerów najwyższych, ulica Zgodna i ulica Janusza Korczaka od numeru 31 do 33 i od 36 do 44 – drugi z Księży.

1. Począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 25 lutego 2024 r. włącznie, Msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00. Nie będzie Mszy wieczornych, oprócz pierwszych czwartków i piątków miesiąca stycznia i lutego.
  2. Kancelaria parafialna począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Już tradycyjnie ostatnia niedziela roku, w tym roku jest to 31 grudnia – ostatni dzień roku 2023, jest obchodzona jako święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Starajmy się uczestniczyć całymi rodzinami w Mszach świętych, modląc się w intencji rodzin.
  4. Pragnę już dziś poinformować, że 1 stycznia 2024 r. (poniedziałek) Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiarowane choinki do naszego kościoła przez Rodzinę Ewy i Krzysztofa Jagielskich.
  6. Dekoracja bożonarodzeniowa kościoła została wykonana pod kierunkiem Księdza Wojciecha. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wspomagały Księdza Wojciecha.
  7. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  8. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  9. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła. Czasopismo Niedziela jest dwutygodnikiem, w cenie 15 zł.
  10. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.
  11. Życzymy szczęśliwej drogi wszystkim tym, którzy będą podróżować w najbliższym czasie, aby w gronie rodzinnym, ze swoimi najbliższymi, spędzić Święta Bożego Narodzenia. Święty Krzysztofie módl się za nami (3 razy).