III niedziela adwentu – 17 grudnia 2023 r.

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Pragnę podziękować za piękne przeżycie tego wyjątkowego czasu. Dziękuję również Księżom Spowiednikom i Księdzu Rekolekcjoniście.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.00 jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 20 w Płocku Borowiczkach.
  3. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Trwa adwent, okres bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu) do soboty włącznie o godzinie 7.00 rano.
  5. W najbliższy piątek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 17.00 do 18.00.
  6. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać Wigilię przed Świętami Bożego Narodzenia. Msze święte niedzielne będą tylko do południa. Natomiast Msze święte zwane Pasterską, tak jak w ubiegłym roku 24 grudnia, będą o godzinie 21.00 i 24.00. Osoby, które przyjmą Komunię świętą w dniu Wigilii do południa, mogą po raz drugi przystąpić do Komunii świętej w czasie Pasterki.
  7. W Wigilię, 24 grudnia, kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
  8. Msze święte w I dzień Świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia (poniedziałek) będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. II dzień Świąt 26 grudnia (wtorek) Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. W dni świąteczne 25 i 26 grudnia nie będzie Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  9. Już dziś informuję, że wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, rozpoczniemy w czwartek 29 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy.
  10. Już w najbliższy wtorek, a także w środę i czwartek, Pan Piotr będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło, które poświęciłem dziś po porannej mszy świętej. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Plan kolędy przedstawia się następująco:

Czwartek  29 grudnia 2022 r.

Od godziny 8.30 Cekanowo: jeden z Księży od ulicy Mazowieckiej, drugi z Księży od ulicy Lazurowej.

Piątek 30 grudnia 2022 r.

Od godziny 8.30Rydzyno - dwóch Księży.

Poniedziałek 2 stycznia 2023 r.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulice odchodzące od ulicy Stokrotki (oprócz Stokrotki) w stronę ulicy Królewskiej i ulica Płocka – jeden z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Północna, Ceglana, Myśliwska, św. Huberta, św. Alberta – drugi z Księży.

Informacje dotyczące dalszej wizyty duszpasterskiej i zakończenia roku zostaną podane w II dzień Świąt.

1. Jeszcze są wolne miejsca na przyszłoroczny wyjazd z Biurem Nomada. W gablotach przed kościołem i na stronie parafialnej jest zamieszczony plan pielgrzymki, zaplanowanej na sierpień przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Zapisy wraz z wpłatą pierwszej raty w Kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zasady zapisu i terminy kolejnych rat znajdziemy na stronie internetowej w zakładce Pielgrzymki.
  2. Po każdej Mszy świętej przy stoliku za ławkami, osoby, które nie mogły tego uczynić w swoich domach, będą mogły nabyć opłatki od Pana Organisty. Pan Organista zejdzie po zakończonej pieśni. Taka możliwość będzie również w czasie rekolekcji.
  3. W …. grudnia o godzinie ….. zapraszam do domu parafialnego na spotkanie opłatkowe Przewodniczące Kół Różańcowych.
  4. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel składają ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub składają ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii.
  5. Jak co roku w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże - 15 zł, małe świece – 10 zł.
  6. Chcę również bardzo serdecznie podziękować Panu Janowi, który zakończył w tym tygodniu jesienne porządkowanie terenu wokół naszego kościoła, na parkingu, przy domu parafialnym i na tzw. łączce, które wykonał z własnej inicjatywy.
  7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.