XXXIII niedziela zwykła – 19 listopada 2023 r.

1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. Trwa miesiąc listopad - miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Zachęcam, by w sposób pełny (z przyjęciem komunii świętej) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych.
  3. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej wspólnoty parafialnej poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są jedną z form naszej wdzięczności za posługę pełnioną w naszej rodzinie parafialnej.

Plan na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 20 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka, Wójtowa, Korczaka;
  2. wtorek 21 listopada od godziny 16.00 ulica Małopolska, Mazowiecka, Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska;
  3. środa 22 listopada od godziny 16.00 ulica Podlaska, Żuławska, Lubuska, Mazurska, Bałtycka i Chełmińska;
  4. czwartek 23 listopada od godziny 16.00 ulica Księdza Skierkowskiego,  Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska;
  5. piątek 24 listopada od 16.00 i sobota 25 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery parzyste oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej.
  1. Z inicjatywy naszego Pana Organisty, z okazji dorocznego wspomnienia świętej Cecylii patronki muzyki kościelnej, w przyszłą niedzielę po sumie, będzie prezentacja organowa kilku utworów. Z góry dziękuję za tę piękną inicjatywę. Niech to będzie dla nas wszystkich miła uczta muzyczna. Serdecznie zapraszam.
  2. Za tydzień o godzinie 16.30 w domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  3. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca listopada. Na Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić po każdej Mszy świętej w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  5. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel składają ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub składają ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
  6. W gablotach przed kościołem zamieszczony jest plan pielgrzymki, która odbyłaby się w sierpniu przyszłego roku. Wyjątkowość atrakcji m.in. w postaci kilkudniowego rejsu statkiem ze zwiedzaniem wysp greckich może stać się wspaniałym małżeńskim, rodzinnym czasem, spędzonym w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu. Szczegóły będą przedstawione podczas spotkania z p. Agnieszką Dyrektor Biura Nomada, które odbędzie się w pierwszą niedzielę adwentu 3 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 12.00. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do zapoznania z programem, który znajduje się na stronie startowej oraz w zakładce Pielgrzymki.
  7. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  8. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.