XXXII niedziela zwykła – 12 listopada 2023 r.

1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
  2. W następną niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić po każdej Mszy świętej w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  4. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel złożą ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub złożą ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
  5. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej wspólnoty parafialnej poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są jedną z form naszej wdzięczności za posługę pełnioną w naszej rodzinie parafialnej.

Plan na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 13 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo, Stare Gulczewo Działki w stronę Rogozina i razem z dawnym Ogrodem Sadowniczym;
  2. wtorek 14 listopada od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Odległa i Urbanowo;
  3. środa 15 listopada od godziny 16.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9, ulica Harcerska 117, 119, 121, 123, 125;
  4. czwartek 16 listopada od godziny 16.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
  5. piątek 17 listopada od godziny 9.00 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki ulica Słowiańska oraz całe Bielino, od godziny 16.00 ul. Zakątek, Liściasta, Iglasta;
  6. sobota 18 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas, Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni.
  1. W gablotach przed kościołem zamieszczony jest plan pielgrzymki, która odbyłaby się w sierpniu przyszłego roku. Szczegóły będą przedstawione podczas spotkania z p. Agnieszką Dyrektor Biura Nomada, które odbędzie się w pierwszą niedzielę adwentu 3 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 12.00. Osoby zainteresowane serdecznie zapraszam do zapoznania z programem (link).
  2. Na prośbę ks. kan. Andrzeja przekazuję zaproszenie na Zaduszki Strażackie, które odbędą się w parafii św. Maksymiliana Kolbego (na Górkach) w niedzielę 19 listopada o godz. 16.00.
  3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować p. Sławomirowi Tyc z Małżonką za wykonanie różańca, który został zawieszony na figurze Matki Bożej przed kościołem.
  4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.