XXXI niedziela zwykła – 5 listopada 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela listopada, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej i ich rodziców.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego i ich rodziców.
  4. Kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 12.00.
  5. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby niedziele listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii świętej) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych.
  6. Jeszcze do 8 listopada (najbliższa środa) można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie komunii świętej,
  • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.

Gorąco zachęcam do skorzystania z tejże możliwości pomocy zmarłym.

1. W najbliższą sobotę przypada 11 listopada Święto Niepodległości. Główna Msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00 i 18.00.
  2. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić Mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić po każdej Mszy św. w zakrystii kościoła oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  3. W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel złożą ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub złożą ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
  4. Na prośbę Pana Organisty po porannej Mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od poniedziałku chce roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są jedną z form naszej wdzięczności za posługę pełnioną w naszej rodzinie parafialnej.

Plan na najbliższy tydzień:

1. poniedziałek 6 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Płocka, Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od niej do ulicy Stokrotki (bez ulicy Stokrotki, która należy do Parafii Słupno);
  2. wtorek 7 listopada od godziny 16.00 ulica Wiejska i wszystkie pozostałe ulice odchodzące od ulicy Stokrotki w stronę Cekanowa, ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta;
  3. środa 8 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
  4. czwartek 9 listopada od godziny 16.00 ulica Cisowa, Wierzbowa, Wilcza i Sarnia;
  5. piątek 10 listopada od godziny 10.00 ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa, ulica Borowicka do pętli autobusowej;
  6. sobota 11 listopada od godziny 10.00 Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3, 5, 7 oraz Parcele Górne od ulicy Lisiej.
  1. Kwiaty doniczkowe, które mamy w naszym kościele, zostały zakupione z pieniędzy parafialnych.
  2. Jak w latach poprzednich, również i w tym roku, we wtorek przed uroczystością Wszystką Świętych, wynajęta firma zewnętrzna wykonała sprzątanie naszego cmentarza parafialnego.
  3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.