XXI niedziela zwykła – 27 sierpnia 2023 r.

1. Dziś – zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 rok – świętujemy zbiorowy jubileusz Małżonków obchodzących 50 rocznicę ślubu. Zapraszamy Jubilatów na uroczystą Mszę świętą o godzinie 12.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca września:
  • pierwszy piątek - adoracja w ciszy od godziny 16.00 tylko do godziny 16.30, z racji uroczystości ślubnej o godzinie 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy świętej o godzinie 18.00; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; My kapłani zachęcamy dzieci i młodzież w pierwszy piątek do spowiedzi z racji rozpoczęcia nowego roku szkolno-katechetycznego;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca września. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Wyjątkowo nie prosimy o przyniesienie płatków kwiatów, jest zapas suszonych płatków.
  2. Jeszcze do czwartku włącznie, czyli do końca wakacji, w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00 rano.
  3. Od piątku 1 września wracamy do Mszy świętych w dni powszednie o godzinie
    7.00 rano.
  4. Od przyszłej niedzieli zapraszamy dzieci na Msze święte o godzinie 10.30, z właściwą dla nich oprawą.

Zgodnie z Planem naszych uroczystości parafialnych na 2023 rok, w niedzielę 10 września na Mszy świętej o godzinie 10.30, poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów, połączone z uroczystym rozpoczęciem nowego roku szkolno - katechetycznego. Serdecznie zapraszamy.

1. Kwiaty do kościoła na dzisiejszą niedzielę zostały zakupione z pieniędzy parafialnych. Kompozycje wykonał pan Marcin Grąbczewski.
  2. W najbliższą sobotę przesunięte zostały godziny Mszy świętych: z godziny 16.30 i 17.00 na godzinę 18.00, z racji uroczystości ślubnej, która jest o godzinie 17.00.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.