XIX niedziela zwykła – 13 sierpnia 2023 r.

1. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI O POMOC DLA SŁOWENII

Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Pod wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów euro. Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie.

Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15 sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.

Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które – za pośrednictwem Caritas Polska – zostaną przekazane potrzebującym.

Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.

Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

ZARZĄDZENIE: Apel Przewodniczącego KEP o pomoc dla Słowenii proszę odczytać w niedzielę 13 sierpnia 2023 r., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Ponadto zgodnie z prośbą Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, Biskup Płocki zarządza w Diecezji Płockiej zbiórkę ofiar do puszek, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przeznaczone na pomoc Słowenii. Zbiórka ta powinna odbyć się 15 sierpnia br., po każdej Mszy św., przed kościołami. Zebrane środki należy wpłacać w miarę pilnie na konto Kurii Diecezjalnej Płockiej, z dopiskiem Pomoc Słowenii.

Płock, dnia 11 sierpnia 2023 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. Dziś 13 sierpnia - kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Z racji niedzieli program będzie następujący:
  • godzina 16.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  • następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
  • o godzinie 17.00 msza święta.
  1. Pielgrzymów duchowych płockiej pielgrzymki na Jasną Górę zapraszam jeszcze jutro, na Mszę świętą o godzinie 18.00.
  2. Jutro tj. w poniedziałek 14 sierpnia o godzinie 19.00 Msza święta z uroczystości Wniebowzięcia.
  3. W najbliższy wtorek 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte godzina: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy świętej.
  4. Zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 r., w niedzielę za tydzień, na mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz Parafian i Gości, którzy na tej wyjątkowej Mszy świętej pragną podziękować Bogu za wszystko co mamy dzięki Bożemu błogosławieństwu i ciężkiej pracy ludzi wsi.
  5. Natomiast w niedzielę za dwa tygodnie tj. 27 sierpnia, zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 rok, będziemy świętować zbiorowy jubileusz Małżonków obchodzących 50-tą rocznicę Ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów z rodzinami, na tę wyjątkową Mszę świętą.
  6. Nie ma dzisiaj Księdza Prefekta, przebywa na krótkim urlopie.
  7. Dziś ks. kan. Andrzej głosi kazania odpustowe w parafii Święte Miejsce koło Przasnysza.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję Dyrektorowi Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej ks. dr. Wojciechowi Kućko, za dzisiejszą pomoc w naszej Parafii.
  9. Już tradycyjnie, przez czas wakacji (lipiec i sierpień), w dni powszednie nie ma Mszy świętej o godzinie 7.00 rano.
  10. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.