XVIII niedziela zwykła – 6 sierpnia 2023 r.

1. Dziś uroczystość Przemienienia Pańskiego, jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim tym, którzy to uczynią.
  2. Dziś po mszy świętej o godzinie 6.00 spod płockiej katedry wyruszyła po raz 42. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. W tym roku pod hasłem „Jestem w Kościele”.

Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie, począwszy od jutra tj. 7 sierpnia do 14 sierpnia (oprócz niedzieli), na msze święte o godzinie 18.00.

1. Trwa miesiąc sierpień. Jest to miesiąc naszych szczególnych rocznic narodowych. W tradycji polskiej obchodzony jednocześnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji w miesiącu sierpniu, ofiarując w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra.

Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieło.

1. W następną niedzielę - 13 sierpnia - kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. Z racji niedzieli program będzie następujący:
  • godzina 16.00 różaniec prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  • następnie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
  • o godzinie 17.00 msza święta.
  1. Zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 r., w niedzielę 20 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  2. Natomiast w niedzielę 27 sierpnia, zgodnie z naszym Planem uroczystości parafialnych na 2023 rok, będziemy świętować zbiorowy jubileusz Małżonków obchodzących 50-tą rocznicę Ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów z rodzinami, na tę wyjątkową mszę świętą.
  3. W naszej Parafii jest wakat Kościelnego. Osoby chętne do objęcia tej posługi proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do mnie.
  4. Już tradycyjnie, przez czas wakacji (lipiec i sierpień), w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 rano.
  5. Pragnę bardzo serdecznie powitać Księdza Wojciecha Paradowskiego, który zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego jest Wikariuszem w naszej Parafii od 1 sierpnia br. Księże Wojciechu, życzę w imieniu nas wszystkich, aby posługa kapłańska w naszej Rodzinie Parafialnej przynosiła Księdzu jak najwięcej radości kapłańskiej. Niech Patron naszej Parafii święty Jakub, wyprasza ogrom łask przed Bożym Tronem. Jeszcze raz serdecznie witam i Szczęść Boże w tejże posłudze kapłańskiej pośród nas.
  6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.