XIII niedziela zwykła - 2  lipca 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy je przyniosą.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca lipca:
  • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
  • pierwszy piątek - spowiedź od godziny 16.00 do 18.00, adoracja w ciszy od godziny 16.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed mszą świętą która będzie o godzinie 18.00;
  1. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji (lipiec i sierpień), w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00 rano.
  2. Począwszy od 1 lipca od poniedziałku do piątku włącznie adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00 - w tym tygodniu tylko do środy włącznie, z racji pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca lipca.
  3. Zgodnie z planem naszych parafialnych uroczystości na 2023 rok, w niedzielę 20 sierpnia, będziemy świętować nasze parafialne dożynki. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.