Niedziela 25 czerwca 2023 r.

1. KOMUNIKAT WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PŁOCKU

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 3 lipca 2023 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600274484).

W okresie podejmowania ważnych decyzji życiowych przez wielu młodych ludzi, otoczmy ich naszą modlitwą i dodajmy odwagi szczególnie tym, którzy odkrywają głos powołania do służby kapłańskiej i pragną pójść za Jezusem.

Płock, dnia 16 czerwca 2023 r.

Ks. Marek Jarosz

Rektor WSD

ZARZĄDZENIE: Komunikat Rektora WSD proszę odczytać wiernym w niedzielę 25 czerwca br. podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Płock, dnia 16 czerwca 2023 r.

Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. W najbliższy czwartek 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i 18.00.

Tradycyjnie ofiary składane w tym dniu na tacę, tzw. Świętopietrze, przeznaczone są do dyspozycji Papieża.

1. W tym tygodniu kończymy miesiąc czerwiec. Jeszcze do piątku włącznie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie ma prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. Dziś, z racji niedzieli, nabożeństwo czerwcowe o godzinie 16.30.
  2. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00.
  3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej która zostanie odprawiona o godzinie 18.00.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca lipca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję tym, którzy je przyniosą.
  5. Zgodnie z planem naszych parafialnych uroczystości na 2023 rok, w niedzielę 20 sierpnia, będziemy świętować nasze parafialne dożynki. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  6. Dziś, z racji ostatniej niedzieli miesiąca czerwca, na mszy świętej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Rozpoczął się czas wakacji, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych mszach świętych i o codziennej modlitwie.
  9. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.