Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 4 czerwca 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej, kończącą czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Proszę o płatki kwiatów i dziękuję wszystkim, którzy je przyniosą.
  3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 10 czerwca godzina 16.30;
  • 17 czerwca godzina 16.30;
  • 24 czerwca po mszy świętej o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W najbliższy czwartek - 8  czerwca - uroczystość Bożego Ciała. Główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele. Zapraszam wszystkie Jednostki Straży Pożarnej z terenu Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Proszę o płatki kwiatów na tę wyjątkową procesję i dziękuję wszystkim, którzy je przyniosą.
  2. Obchody uroczystości Bożego Ciała trwają przez oktawę. W dni powszednie, od piątku po Bożym Ciele do następnego czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy świętej która będzie o godzinie 18.00. Natomiast w niedzielę procesja po sumie. Na zakończenie oktawy, w czwartek, tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci z terenu naszej parafii.
  3. Wczoraj tj. w sobotę 3 czerwca 2023 r., o godzinie 11.00, w Bazylice Katedralnej w Płocku Biskup Płocki Szymon Stułkowski udzielił trzem diakonom święceń kapłańskich. Biskup Płocki prosi o modlitwę w ich intencji, jednocześnie dziękuje Diecezjanom za wspieranie dzieła powołań i ofiarność na rzecz naszego Seminarium.
  4. Zapewne już dotarła do nas wiadomość, że Biskup Płocki Szymon Stułkowski mianował ks. mgra Wojciecha Adama Paradowskiego, nowym wikariuszem naszej Parafii, którego powitamy w naszej Rodzinie Parafialnej w pierwszą niedzielę sierpnia br.
  5. Zgodnie z decyzją Biskupa Płockiego w dzisiejszą niedzielę przed kościołami naszej diecezji trwa zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy od zakończenia kolędy złożyli ofiary w kopertach na tacę, na prace prowadzone w Parafii.
  7.  Dziękuję Księdzu Prefektowi Andrzejowi za piękną dekorację wykonaną w związku z miesiącem czerwcem, w którym w sposób szczególny czcimy Najświętsze Serce Jezusowe.
  8.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.