V niedziela wielkanocna – 7 maja 2023 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Przy tej okazji dziękuję za przynoszone płatki kwiatków.
  2. W najbliższą sobotę - 13 maja – święto Matki Bożej Fatimskiej. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  • różaniec,
  • nabożeństwo majowe,
  • procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 13 maja połączone z pierwszym nabożeństwem fatimskim, które będzie o godzinie 17.00;
  • 20 maja godzina 17.30;
  • 27 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowej modlitwy.

1. Spotkania organizacyjne przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą:
  • w poniedziałek 8 maja godzina 19.30 dla dzieci w albach;
  • we wtorek 9 maja godzina 19.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
  1. Zgodnie z naszym Planem wydarzeń parafialnych na 2023 r. za dwa tygodnie tj. w niedzielę 21 maja, na mszy świętej o godzinie 12.00, będziemy przeżywać zbiorowy jubileusz Małżeństw obchodzących 25-tą rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów i ich rodziny na tę szczególną mszę świętą.

W tym samym dniu tj. w niedzielę 21 maja, po mszy świętej o godzinie 12.00 koncert muzyczny, w którym zagrają trzy połączone orkiestry: Gminna Orkiestra Dęta ze Słupna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gozdowa i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Goleszyna, pod batutą Edwarda Wielgóckiego. Zapraszam serdecznie.

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.
  2. Zakończył się czas kolędy, w związku z tym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do środy i w piątek od godziny 16.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Kancelaria jest nieczynna w każdy czwartek, niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.