II dzień Świąt Wielkanocnych – 10 kwietnia 2023 r.

1. Wyrażam podziękowanie Parafianom i Gościom za piękne przeżycie całego Triduum Paschalnego oraz Świąt Wielkanocnych.
  2. Słowa podziękowania kieruję wobec Asysty procesyjnej wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej sypiącymi płatkami kwiatów, wobec Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnej, Grup, które adorowały od Nabożeństwa Wielkopiątkowego do Poranka Wielkanocnego.
  3. Dziś drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie ma dziś mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  4. Uroczystość Świąt Wielkanocnych trwa przez oktawę i kończy się Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
  5. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty informujące o obchodzie Święta Miłosierdzia w Sanktuarium na Starym Rynku w Płocku. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na cele charytatywne kościoła.
  6. W niedzielę 16 kwietnia po mszy świętej o godzinie 10.30, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  7. Spotkania organizacyjne przed sakramentem bierzmowania 11, 14, 18 i 20 kwietnia godzina 19.00.
  8.  Egzamin dla uczniów klas trzecich przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą 15 kwietnia:
  • godzina 9,00 dzieci przystępujące do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych.
  • godzina 10.00 dla dzieci przystępujących do pierwszej komunii świętej w albach.
  1.  Egzamin dla uczniów klas czwartych przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego również 15 kwietnia:
  • godzina 11.00 dzieci ze szkoły w Płocku – Borowiczkach.
  • godzina 12.00 uczęszczające do innych szkół.
  1.  Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, kolęda u Rodzin, których nie udało się odwiedzić do Świąt, odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Plan na 13, 14 i 17 kwietnia został już podany. Dziś plan na kolejne dni kolędy:

Poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. (uzupełnienie)

Od godziny 15.00 ulica Borowicka 7, 7a, 7b – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Sielska numery parzyste od najniższych – drugi z Księży.

Wtorek 18 kwietnia 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Sielska numery nieparzyste od najniższych – jeden Ksiądz.

Środa 19 kwietnia 2023 r.

Od godziny 10.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa – jeden z Księży.

Od godziny 10.00 ulica Lokalna od Wyszogrodzkiej, ulica Łamana 12, 10, 11, 9 i ulica Darniowa – drugi z Księży.

Piątek 21 kwietnia 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5 – jeden z Księży.

Od godziny 14.00 ulica Łamana od ulicy Lokalnej do ulicy Skrajnej i Morelowa 16 – drugi z Księży.

Pozostała część kolędy zostanie podana w niedzielę przewodnią.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za dotychczasowe miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Informuję, że kancelaria parafialna do odwołania będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.

1.  Za ofiarowanie i posadzenie kwiatów w donicach przy domu parafialnym serdecznie dziękuję Rodzinie Fabisiak.
  2.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od 17.30 do 18.00.
  3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Dziś będzie wielu z nas podróżować. Życzę szczęśliwego dotarcia do celu.
  5. Na zakończenie każdej mszy świętej modlitwa w intencji podróżujących).
  6.  Życzę błogosławionego przeżycia II dnia Świąt dla Parafian i Gości.
  7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.