IV niedziela Wielkiego Postu –19 marca 2023 r.

1. W tym roku liturgiczne wspomnienie świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny obchodzimy 20 marca, czyli w dniu jutrzejszym (poniedziałek). Na mszach świętych o godzinie 7.00 i 18.00 będziemy się modlić za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.
  2. W liturgiczne wspomnienie świętego Józefa rozpoczynamy III Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca), która jest jednocześnie Dniem Świętości Życia. Zapraszam Parafian do włączenia się w tenże Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  3. W najbliższy piątek - 24 marca - już po raz 19-ty będziemy obchodzić Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.
  4. Natomiast w sobotę - 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, będziemy obchodzić z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia, którego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia od poczęcia do jego naturalnej śmierci.

Zachęcam do podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Z tej racji przyrzeczenia będzie można złożyć na zakończenie każdej mszy świętej w przyszłą niedzielę.

Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny BerettyMolli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.

1. W niedzielę za tydzień tj. 26 marca egzamin dla kandydatów do bierzmowania według następującej kolejności:
  • 13.30 – 14.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery A do litery J.;
  • 14.30 – 15.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery K do litery P;
  • 15.30 – 16.30 młodzież, których nazwiska rozpoczynają się od litery R do litery Z.
  1. Trwa Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  2. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową.W najbliższym czasie program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Kolęda to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów, czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Pan Piotr roznosi wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Piotrowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

Zmienił się termin kolędy na ulicy Kątowej. Plan kolędy na najbliższe dni:

Wtorek 21 marca 2023 r. (po zmianie)

Od godziny14.00 ulica Kątowa od numerów najniższych– jeden Ksiądz.

Sobota25 marca 2023 r. (bez zmian)

Od godziny 8.30 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka 49, 51, 55, 57, Husarska 6, 8a, 8, 10, 5, 12, 9, Sarmacka 11, 16, Husarska 14, 13, 16, 18, 17, Podbipięty 72, 74, Sarmacka 12, 4, 2, Chmielowa 23, 21, 19, 17, 13, 5a, 5, 3, 1, Przesmyk 19, 27, 25, 22, 26, Senatorska 24, 22, 20, 16, Zbrojowa 3, 7, 9, 11, 15, Podbipięty 84– jedenKsiądz.

Poniedziałek 27 marca 2023 r.

Od godziny 12.00 ulica Prosta od numerów najwyższych – jeden Ksiądz.

Wtorek 28 marca 2023 r.

Od godziny 14.00 ulica Czereśniowa od numerów najniższych, ulica Morelowa 2 i ulica Widna od numerów najniższych – jeden Ksiądz.

Środa 29 marca 2023 r.

Od godziny 15.00ulica Wiśniowa od numerów najwyższych i ulica Jabłoni od numerów najniższych – jeden Ksiądz.

Kolęda u Rodzin, których nie uda się odwiedzić do Świąt, odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Plan zostanie podany w Niedzielę Palmową.

Pragnę bardzo serdeczne podziękować za miłe, kolędowe spotkania oraz za składane ofiary kolędowe, a także dodatkowe ofiary na prowadzone prace. Dziękuję również za punktualny przyjazd pojazdami przed rozpoczęciem kolędy oraz w razie potrzeby transport pomiędzy poszczególnymi domami, a także odwiezienie nas po zakończeniu kolędy.

1. Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowoprzez czas kolędy,będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer tel. 606 246 692, podany również na parafialnej stronie internetowej.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie tj. od poniedziałku do czwartku od 17.30 do 18.00.
  3. Msze święte popołudniowe o godzinie 17.00, 18.00 i 18.30.
  4. Rozpisaliśmy z Księdzem Andrzejemzaległe msze świętych popogrzebowe. Osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje w zakrystii kościoła.
  5. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać, w cenie 8 zł, czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  6. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.