XXII Niedziela zwykła – 6 listopada 2022 r.

 1. Dziś po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Natomiast po mszy świętej o godzinie 12.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Za tydzień tj. w drugą niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. Jeszcze do 8 listopada (najbliższy wtorek) można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. W najbliższy piątek przypada 11 listopada Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00 i 18.00.
 2. Dekret Biskupa Płockiego – dyspensa od obowiązku powstrzymywania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada br.

Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych, mając na względzie kan. 1250 i kan. 1251 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz ustalenia podjęte podczas 393. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Kamień Śląski, 11-12 października 2022 r.), w myśl kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada 2022 r. (piątek – Narodowe Święto Niepodległości) wszystkim wiernym diecezji płockiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie diecezji płockiej.

Zachęcam jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

Informację o dyspensie należy podać wiernym do publicznej wiadomości.

                                                                                                 
+ Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

 1. Serdecznie zapraszam na program patriotyczny, zatytułowany „Droga Polaków do niepodległości – cieszmy się bracia nadzieją”, w wykonaniu lektorów i chóru Parafii w Rogozinie, który będzie w przyszłą niedzielę 13 listopada, na sumie o godzinie 12.00.
 2. Na prośbę Pana Organisty po porannej mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od poniedziałku chce roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji Pana Organisty.

Plan na najbliższy tydzień:

 1. poniedziałek 7 listopada od godziny 9.00 Cekanowo ulica Płocka, Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od niej do ulicy Stokrotki (bez ulicy Stokrotki, która należy do Parafii Słupno);
 2. wtorek 8 listopada od godziny 16.00 ulica Wiejska i wszystkie pozostałe ulice odchodzące od ulicy Stokrotki w stronę Cekanowa, ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, prawa strona ulicy Ceglanej;
 3. środa 9 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
 4. czwartek 10 listopada od godziny 16.00 ulica Cisowa, Wierzbowa, Wilcza i Sarnia;
 5. piątek 11 listopada od godziny 10.00 ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa, ulica Borowicka do pętli autobusowej;
 6. sobota 12 listopada od godziny 10.00 Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3, 5, 7 oraz Parcele Górne od ulicy Lisiej.
 1.  Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić mszy św. i wypominków rocznych, mogą to uczynić po każdej mszy św. w niedziele i święta, w zakrystii kościoła, w pozostałe dni w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2.  W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel złożą ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub złożą ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
 3.  Informuję, że do naszego kościoła zostało zakupione 15 doniczek białych chryzantem. Jednocześnie Bóg zapłać właścicielom kwiaciarni znajdującej się najbliżej kościoła, za ofiarowanych do naszego kościoła 10 szt. kolorowych chryzantem.
 4.  Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
 5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje