XXI Niedziela zwykła – 30 października 2022 r.

 1. Komunikat Kanclerza Kurii z dnia 27 października 2022 r.

Uprzejmie informuję, że kanoniczne objęcie Diecezji Płockiej z udziałem Kolegium Konsultorów przez Jego Ekscelencję Biskupa Szymona Stułkowskiego, w myśl kan. 382 § 3 Kodeksu Prawa Kanonicznego, odbędzie się w poniedziałek 31 października 2022 r. o godz. 11.00.

Od tego momentu należy wymieniać w modlitwie eucharystycznej imię nowego Biskupa Płockiego.

Przekazuję również do wiadomości, że Ingres Biskupa Płockiego odbędzie się w sobotę 26 listopada 2022 r. o godz. 11.00 w bazylice katedralnej w Płocku.

W przeddzień Ingresu, 25 listopada br. o godz. 20.00 Biskup Płocki Szymon spotka się duchowieństwem naszej diecezji w katedrze płockiej.

Płock, dnia 27 października 2022 r. 

           Ks. Piotr Grzywaczewski
                   Kanclerz Kurii Płockiej 

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele:
 1. dziś o godzinie 16.30;
 2. jutro tj. w poniedziałek, ostatni dzień października:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych.
 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych, a także po mszach świętych w dni powszednie, możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2023 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 2. W najbliższy wtorek 1 listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych będzie o godzinie 12.00. Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie w tym dniu mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 18.30, która jest wyłącznie w niedziele.

Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.

 1. W środę - 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i popołudniowa o godzinie 18.00. Msze święte o godzinie 12.00 i 18.00 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 12.00 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych (o ile pozwolą warunki pogodowe). Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
 2. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada:
 • w pierwszy czwartek adoracja od 17.30 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
 • spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, adoracja od 17.30 do 18.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą św. która będzie o godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
 1. W przyszłą niedzielę po sumie z racji pierwszej niedzieli miesiąca listopada wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2.  Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę listopada, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3.  Również w niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4.  Za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę listopada, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 5.  Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 6.  W tym roku pragnę wraz z Parafialnym Zespołem Charytatywnym przygotować paczki bożonarodzeniowe dla osób z niepełnosprawnością, z terenu naszej Parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy na ten cel złożą ofiary do puszki na końcu ławek, z napisem „na cele charytatywne” lub złożą ofiary na konto parafialne z dopiskiem „na cele charytatywne Parafii”.
 7.  Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
 8.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje