XIX Niedziela zwykła – 16 października 2022 r.

 1. Dziś obchodzimy w Polsce 22. Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Blask prawdy”. Zbierane dziś do puszek ofiary przeznaczone są na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 22 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.00,
 • 29 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu, za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W sobotę o godzinie 10.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 2. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych, a także po mszach świętych w dni powszednie, możemy zamawiać:
 • msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2023 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
 3. Bardzo serdeczne dziękuję najbliższej rodzinie ś.p. Romana Wróblewskiego, która zaproponowała, aby uczestnicy Jego pogrzebu, który odbył się w ubiegły czwartek, zamiast kwiatów złożyli ofiarę przed urną w kościele, na rzecz Miejskiego Hospicjum w Płocku. Jest to piękna forma pomocy ciężko chorym przebywającym w Hospicjum.
 4. Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
 5. Bóg zapłać za kwiaty ofiarowane do kościoła przez Zaślubionych w sobotę.
 6.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje