XXVII Niedziela zwykła – 2 października 2022 r.

1. W najbliższy wtorek 4 października br. minie sto lat od urodzin św. Joanny Beretty Molli (1922-1962), kanonizowanej przez Jana Pawła II w 2004 r., patronki lekarzy, rodzin i małżeństw oczekujących potomstwa. Jej relikwie od 12 czerwca 2005 r. znajdują się w naszym kościele. Z okazji tej rocznicy w naszej parafii przez cały dzisiejszy dzień trwają uroczyste obchody i modlitwa przez wstawiennictwo św. Joanny, szczególnie w intencji małżeństw proszących o dar potomstwa. Przez całą niedzielę gościmy Dyrektora ds. Rodzin naszej diecezji księdza dra Wojciecha Kućko.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. Jednocześnie proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
  3. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
  4. Za tydzień tj. w drugą niedzielę października, po mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. Również za tydzień tj. w drugą niedzielę października, po mszy świętej która będzie o godzinie 12.00, pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. W najbliższą środę 5 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku na Starym Rynku odbędą się uroczystości ku czci św. Siostry Faustyny, w 84 rocznicę Jej narodzin dla nieba. Szczegóły obchodów znajdują się na plakatach przed kościołem. Główna msza święta pod przewodnictwem biskupa Mirosława Milewskiego o godzinie 17.00.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października:
  • pierwszy czwartek - adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe na zakończenie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych, czyli przed mszą świętą o godzinie 18.00. Z racji nabożeństw różańcowych nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
  1. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. w soboty października:
  • 8 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,
  • 15 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30,
  • 22 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.00,
  • 29 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu, za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych, a także po mszach świętych w dni powszednie, możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2023 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

1. Bóg zapłać za kwiaty które mamy w prezbiterium, ofiarowane przez wczoraj Zaślubionych. Pozostałe kwiaty do dekoracji kościoła zostały zakupione z pieniędzy parafialnych, za co zapłaciłem 600 zł. Kompozycje kwiatowe wykonał ksiądz Andrzej.
  2. Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę, na konto parafialne i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.