XX Niedziela zwykła – 14 sierpnia 2022 r.

1. Jutro 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte godzina: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy świętej.
  2. Zgodnie z naszym planem uroczystości parafialnych na 2022 r., w niedzielę 21 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00 będą nasze dożynki parafialne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek z wieńcami dożynkowymi oraz parafian i gości, którzy na tej wyjątkowej mszy świętej pragną podziękować Bogu za wszystko co mamy dzięki Bożemu błogosławieństwu i ciężkiej pracy ludzi wsi.
  3. Natomiast w niedzielę 28 sierpnia – zgodnie z naszym planem uroczystości parafialnych – będziemy świętować zbiorowy jubileusz Małżonków obchodzących 50 rocznicę ślubu. Zapraszam Jubilatów na uroczystą mszę świętą o godzinie 12.00.
  4. Pragnę poinformować, że zgodnie z wcześniejszą informacją rozpoczęły się prace przy ogrodzeniu cmentarza od strony parowy. Informuję jednocześnie, że na terenie cmentarza znajduje się już część materiałów przeznaczonych na wykonanie kolejnych chodników z polbruku.
  5. Bóg zapłać za kwiaty, które są w prezbiterium, ofiarowane przez Zaślubionych w ubiegłym tygodniu.
  6. Bóg zapłać za złożone dodatkowe ofiary w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prace w parafii.
  7. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.