XVIII Niedziela zwykła - 31 lipca 2022 r.

1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów, zapraszam Parafian i Gości. Proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim którzy to uczynią. Kazania na wszystkich mszach świętych wygłosi oraz sumę odpustową odprawi Kanclerz naszej Kurii Diecezjalnej ks. kan. dr Piotr Grzywaczewski.
  2. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  3. Wspólnie z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, ze względu na dzisiejsze warunki pogodowe, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu planowanego na dziś pikniku rodzinnego na niedzielę 18 września.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
  • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, od godziny 17.30 do 18.00;
  • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, ale ze względu na ślub wyjątkowo nie będzie adoracji a nabożeństwo pierwszo piątkowe będzie po Mszy świętej o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszo sobotnie po Mszy świętej o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania kwiatkami. Proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim tym, którzy to uczynią.
  2. W najbliższą sobotę - 6 sierpnia – uroczystość Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu o godzinie 18.00.
  3. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień. Jest to miesiąc naszych szczególnych rocznic narodowych. W tradycji polskiej obchodzony jednocześnie jako miesiąc trzeźwości. Zachęcam do abstynencji w miesiącu sierpniu, ofiarując w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra.

Na ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji. Zachęcam do dokonywania wpisów dokumentujących podejmowane dzieło.

1. Zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę (rzeczywistą) odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do 3 sierpnia.

Zachęcam do zapisów na pielgrzymkę duchową - zapisy w zakrystii kościoła po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 14 sierpnia (oprócz niedziel) na msze święte o godzinie 18.00.

1. Kwiaty na dzisiejszą niedzielę zostały ufundowane przez naszych parafian - małżonków prowadzących gabinet okulistyczny. Kompozycje kwiatowe wykonał ks. Andrzej.
  2.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.