XVII Niedziela zwykła - 24 lipca 2022 r.

1. Z woli Ojca Świętego Franciszka w przypadającą dziś czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa, w całym Kościele Powszechnym obchodzony jest II Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy dziś o naszych babciach i dziadkach, o osobach starszych w naszym otoczeniu. Modlimy się w ich intencji w czasie każdej mszy świętej.
  2. Za tydzień w niedzielę nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów, zapraszam Parafian i Gości. Proszę o przyniesienie płatków kwiatów i dziękuję wszystkim tym, którzy to uczynią.
  3. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  4. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica na piknik rodzinny, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 16.30. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z terenu parafii z rodzicami i dziadkami. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
  5. Nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 21 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  6. Zapisy na 41. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę (rzeczywistą) odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do 3 sierpnia.

Zachęcam do zapisów na pielgrzymkę duchową - zapisy w zakrystii kościoła po mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania. Każdy, kto zapisze się jako pielgrzym duchowy, otrzyma modlitewnik do osobistego wykorzystania na każdy dzień, przez czas pielgrzymki rzeczywistej. Pielgrzymów duchowych zapraszam w dni powszednie począwszy od 6 do 14 sierpnia (oprócz niedziel) na msze święte o godzinie 18.00.

1. Na dzisiejszą niedzielę, z pieniędzy parafialnych, zostało zakupione 60 mieczyków, którymi ksiądz Andrzej odświeżył kompozycje kwiatowe z poprzedniego tygodnia.
  2. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.