XV Niedziela zwykła - 10 lipca 2022 r.

1. W najbliższą środę - 13 lipca - kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się różańcem o godzinie 17.00, a zakończy się Mszą świętą o godzinie 18.00.
  2. W najbliższą sobotę - 16 lipca - doroczne wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerza Świętego. O godzinie 18.00 Msza święta w intencji noszących szkaplerz, będzie też możliwość przyjęcia szkaplerza świętego. Serdecznie zapraszam.
  3. Od dziś za trzy tygodnie nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Główna Msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów, zapraszam Parafian i Gości.
  4. Również za trzy tygodnie, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej Mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
  5. Informuję, że Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który będzie obchodzony w całym kościele co roku w czwartą niedzielę lipca, blisko uroczystości świętego Joachima i Anny, dziadków Jezusa.
  6. Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 21 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
  7. Dnia 6 sierpnia br. wyruszy po raz 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę, pod hasłem „Powróćmy na Eucharystię”. Po czasie pandemii pielgrzymka będzie miała tradycyjny charakter. Zapisy na pielgrzymkę odbywają się w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do 3 sierpnia. Spotkanie organizacyjne dla Grupy Biało-Czerwonej będzie 24 lipca w płockiej Farze, po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00. Przewodnikiem Grupy Biało-Czerwonej będzie ks. Grzegorz Makowski wikariusz parafii w Bielsku tel. 512 527 376.
  8. Już tradycyjnie, od 1 lipca przez czas wakacji, w dni powszednie nie ma mszy świętej o godzinie 7.00.
  9. Począwszy od 1 lipca od poniedziałku do piątku włącznie adoracja w ciszy od godziny 17.30 do 18.00.
  10.  Kompozycje kwiatowe, które mamy w kościele, zostały wykonane przez jedną z kwiaciarni, za co zapłaciłem 900 zł, z pieniędzy które pozostały z niedzieli palmowej.
  11.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  12.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.