Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 12 czerwca 2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej, kończącą czas spowiedzi i komunii wielkanocnej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.
  2. Dziś o godzinie 18.00 zapraszamy na koncert muzyki organowej w wykonaniu uczniów Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej MUSICUM im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku. W programie utwory Jana Sebastiana Bacha, Johana Pachelbela, Dietricha Buxtehude i innych wielkich kompozytorów muzyki organowej. Serdecznie zapraszamy.

Wyjątkowo dziś msza święta dziękczynno-błagalna z godziny 18.30 zostanie przesunięta na godzinę 19.00.

1. Wczoraj w naszej Parafii dzieci klas IV uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego. Zainteresowani zostali poinformowani o spotkaniach w ramach białego tygodnia.
  2. Jutro - 13 czerwca - kolejne nabożeństwo fatimskie, które są 13 dnia każdego miesiąca, począwszy od 13 maja i kończą się 13 października. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się różańcem o godzinie 17.00, a zakończy się mszą świętą o godzinie 18.00.
  3. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w najbliższy wtorek i środę (14 i 15 czerwca) od 17.30 do 18.00.
  4. W najbliższy czwartek uroczystość Bożego Ciała. Główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie taka jaka była przed pandemią. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic, jak było w latach przed pandemią. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania płatkami kwiatów. W tym miejscu proszę o płatki kwiatów i jednocześnie dziękuję wszystkim którzy je przyniosą. Zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii. Zapraszam Parafian i Gości.

Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30.

1. Obchody uroczystości Bożego Ciała trwają przez oktawę. W dni powszednie, od piątku po Bożym Ciele do następnego czwartku włącznie, procesja eucharystyczna wokół kościoła po mszy świętej która będzie o godzinie 18.00. Natomiast w niedzielę procesja po sumie. Na zakończenie oktawy, w czwartek, tradycyjnie zostanie odprawiona msza święta w intencji dzieci z terenu naszej parafii.
  2. Słowo Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej

Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry! Drodzy Diecezjanie!

W dniu 4 czerwca 2022 roku Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację biskupa Piotra Libery z posługi biskupa płockiego, złożoną z racji zdrowotnych. W związku z tym powierzył mi funkcję administratora apostolskiego Diecezji Płockiej sede vacante. Będę pełnił tę posługę do czasu mianowania nowego biskupa diecezjalnego.

Bardzo dziękuję biskupowi Piotrowi Liberze za piętnaście lat jego ofiarnego pasterzowania w Diecezji. Chciałbym też wstępnie poinformować, że uroczyste podziękowanie zaplanowane zostało na 27 czerwca br. i będzie połączone z dniem patronalnym biskupa Piotra.

Jednocześnie proszę duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wszystkich wiernych świeckich o wytrwałą modlitwę w intencji wyboru nowego pasterza oraz we wszystkich potrzebach Diecezji. Kapłanów proszę, aby w najbliższym czasie, kiedy pozwolą na to przepisy liturgiczne, przynajmniej raz celebrowali Mszę Świętą według formularza Mszału Rzymskiego o wybór biskupa. Do modlitwy powszechnej można dołączyć wezwanie w tej intencji.

Zapewniam o życzliwości i serdecznej modlitwie za Diecezję Płocką za przyczyną św. Stanisława Kostki i św. Stanisława, biskupa i męczennika, oraz przekazuję pasterskie błogosławieństwo – w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Płock, dnia 9 czerwca 2022 r.
W święto Jezusa Chrystusa
Najwyższego i Wiecznego Kapłana

† Wiesław Śmigiel
Administrator Apostolski
Diecezji Płockiej

ZARZĄDZENIE: Słowo Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej należy odczytać wiernym w niedzielę 12 czerwca br., w ramach ogłoszeń parafialnych, podczas wszystkich Mszy św.
Płock, dnia 9 czerwca 2022 r.

†Mirosław Milewski
 Wikariusz Generalny

1. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, w związku z czym przez miesiąc czerwiec nie będzie prywatnej adoracji, która jest od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00.

W najbliższy czwartek (Boże Ciało) nabożeństwo czerwcowe tak jak w niedziele i święta tj. o godzinie 16.30.

W soboty nabożeństwo czerwcowe według następującego grafiku:

• 18 czerwca godzina 16.00;
  • 25 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1.  Informuję, że w ubiegłym tygodniu wykonane zostało strojenie naszych organów. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na cmentarzu z doprowadzeniem prądu. W wakacje będą prowadzone prace związane z wykonaniem ogrodzenia cmentarza od strony skarpy. Natomiast jesienią zostaną wykonane kolejne dwa chodniki z polbruku na cmentarzu.
  2.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.