VI niedziela wielkanocna – 22 maja 2022 r.

1. Dziś w naszej parafii ostatni, trzeci dzień rekolekcji ewangelizacyjnych, które od kilku lat odbywają się w parafiach naszej diecezji. Prowadzone są przez Diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji. W naszej parafii takie rekolekcje trwają od piątku. Jeszcze dziś msza święta z kazaniem o godzinie 18.30. Po mszy świętej nabożeństwo ewangelizacyjne. Rekolekcje są prowadzone przez Grupę Kerygmatyczną, która przybyła z kapłanem posługującym w Diecezjalnej Szkole Kerygmatycznej.
  2. Spotkania dla dzieci przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, w tym tygodniu:
  • poniedziałek godzina 19.00 dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w albach;
  • wtorek godzina 19.00 – dla dzieci które będą przystępować do pierwszej komunii świętej w strojach tradycyjnych.
  1. Spotkania dla dzieci klas czwartych przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego, w tym tygodniu:
  • czwartek godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej w Płocku – Borowiczkach,
  • piątek godzina 19.00 dla dzieci uczęszczających do szkół poza terenem parafii.
  1. Sobota godzina 11.00 spotkanie dla ministrantów.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W najbliższą sobotę - 28 maja - po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych. Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowej modlitwy.

1. Dnia 12 lipca organizowany jest jednodniowy wyjazd do Lichenia. Koszt wyjazdu 70 zł. Wyjazd o godzinie 7.00 z parkingu przy kościele. Powrót około godziny 19.00. Zapisy od dziś po mszach świętych w zakrystii kościoła i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  2. Zgodnie z naszym Planem wydarzeń parafialnych na 2022 r. w niedzielę za tydzień tj. 29 maja, na mszy świętej o godzinie 12.00, będziemy przeżywać zbiorowy jubileusz Małżeństw obchodzących 25-tą rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam Jubilatów i ich rodziny na tę szczególną mszę świętą.
  3. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie taka jaka była przed pandemią. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w latach przed pandemią. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii, asystę procesyjną, dziewczynki które w tym roku przystąpią do pierwszej spowiedzi i  komunii świętej w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam Parafian i Gości.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  W tym tygodniu swoje egzaminy będą pisać uczniowie klas ósmych szkół podstawowych. Podczas dzisiejszych mszy świętych i mszy świętych od wtorku do czwartku włącznie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych uczniach klas ósmych, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej.
  7.  W najbliższy czwartek - 26 maja - Dzień Matki. My Kapłani, wszystkim tu obecnym Mamom i wszystkim Mamom z terenu parafii, pragniemy wyrazić wdzięczność za wielką miłość i codzienny trud wkładane w wychowanie dzieci oraz w życie całych rodzin. Dziś, w czasie mszy świętych, modlimy za wszystkie Matki, a także w czwartek w czasie nabożeństwa majowego.
  8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.