III niedziela wielkanocna – 1 maja 2022 r.

1. Dziś po raz czternasty obchodzimy Niedzielę Biblijną, rozpoczynając jednocześnie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Również dziś, po raz szósty, przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, którego celem jest ukazywanie Pisma Świętego jako kodu kulturowego chrześcijańskiej Polski i Europy, pomoc w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. W tym roku wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po Pierwszej Komunii świętej do sypania kwiatkami. Przy tej okazji dziękuję za przynoszone płatki kwiatków.
  5. Również dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą w naszym kościele przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 7 maja po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.30;
  • 14 maja godzina 16.30;
  • 21 maja godzina 16.00;
  • 28 maja po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowej modlitwy.

1. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach.
  2. Dzisiaj o godzinie 16.30 spotkanie dla Przewodniczących Kół różańcowych.
  3. Najbliższy wtorek - 3 maja - to uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma mszy świętych o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  4. W najbliższą środę - 4 maja - przypada uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej rodziny parafialnej za zaangażowanie Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych wraz z Orkiestrą Strażacką, w nasze uroczystości parafialne i jednocześnie życzę, aby nadal wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych łącznie z Orkiestrą Strażacką rozwijały się prężnie.
  5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja:
  1. Pierwszy czwartek - z racji nabożeństwa majowego nie będzie oddzielnej adoracji;
  2. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od 16.30 do 17.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po nabożeństwie majowym, które będzie o godzinie 17.30.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem majowym, które będzie po mszy świętej o godzinie 17.30.
  1.  W najbliższą sobotę 7 maja br. egzamin przed Pierwszą Spowiedzią i Komunią świętą:
  • od godziny 9.00 dla dzieci, które będą przystępowały do Pierwszej Komunii świętej w albach;
  • od godziny 10.00 do godziny 11.00 dla dzieci, które będą przystępowały do Pierwszej Komunii świętej w strojach tradycyjnych.
  1.  W sobotę za dwa tygodnie tj. 14 maja będzie egzamin przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Szczegóły zostaną podane za tydzień.
  2.  Zbiórka dla ministrantów w najbliższą sobotę o godzinie 13.00.
  3.  W dniu 23 czerwca br. (czwartek) jest organizowana jednodniowa pielgrzymko-wycieczka do Trójmiasta. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 5.00, przewidywany powrót około godziny 23.00. Zwiedzimy Trójmiasto z przewodnikiem. Całkowity koszt - 150 zł - obejmuje: przejazd autokarem, przewodnik, bilety wstępu, opłaty autostradowe, parkingi i ubezpieczenie. Wyżywienie we własnym zakresie, bierzemy z sobą z domu. Zapisy do 15 maja po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  4.  Z racji pandemii nastąpiło rozluźnienie dyżurów osób czytających Pismo święte w kościele w czasie mszy świętych. Dlaczego zwracam się z prośbą, aby do 15 maja dotychczasowi lektorzy potwierdzili swoją chęć dalszej posługi w czasie niedzielnych i świątecznych mszy świętych.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Miesiąc maj to czas ważnych egzaminów maturalnych. Podczas mszy świętych niedzielnych i codziennych pamiętamy o naszych maturzystach, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.