Niedziela Palmowa – 10 kwietnia 2022 r.

1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Jako proboszcz dziękuję wszystkim, którzy z tych rekolekcji skorzystali.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. Dziś ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, o godzinie 16.30.
  4. Dziś Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej mszy świętej, zaś procesja z palmami na mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00.
  5. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia w którym - w sposób szczególny w czasie Triduum Paschalnego (począwszy od Wielkiego Czwartku do Poranka Wielkanocnego) - będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary świadczące o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  6. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Nabożeństwo Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty też będzie o godzinie 18.00. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa będziemy świętować w Poranek Wielkanocny w czasie mszy świętej rezurekcyjnej odprawionej o godzinie 6.00 w intencji Parafian i Gości. Msza święta rezurekcyjna połączona z trzykrotną procesją wokół kościoła jest manifestacją naszej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa.
  7. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post (jakościowy i ilościowy tzn. jemy tylko potrawy postne, jeden raz w ciągu dnia do syta lub trzy razy niewielką ilość).
  8. Zapraszam do adoracji Grobu Pańskiego wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Początek po nabożeństwie Wielkiego Piątku, a zakończenie mszą świętą rezurekcyjną.
  9. Adoracja Krzyża świętego w Wielki Piątek będzie przez podejście i ukłon, bez ucałowania Krzyża.
  10. W Wielki Piątek po nabożeństwie trzy części Gorzkich Żali.
  11. Ministranci będą mieli adorację według grafiku ustalonego przez Księdza opiekuna.
  12. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godziny 830 do godziny 1500, z częstotliwością co około 20 minut.
  13. Zapraszam dzieci szkolne pod kierunkiem Pań Katechetek oraz Księdza Wikariusza do adoracji w Wielką Sobotę od godziny 9.00 do godziny 10.30, natomiast osoby należące do Kół Różańcowych, Legionu Maryi oraz Parafialną Grupę Przenajświętszej Krwi Chrystusowej zapraszam na adorację w Wielką Sobotę od godziny 10.30 do 12.00.
  14. Gorąca zachęta do Parafian i Gości, abyśmy znaleźli czas na swoją osobistą adorację Jezusa, wieczorem w Wielki Piątek i w czasie Wielkiej Soboty.
  15. Na mszę świętą rezurekcyjną zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po
    I-szej komunii świętej do sypania kwiatkami oraz wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.
  16. W pierwszy dzień Świąt, poza mszą świętą rezurekcyjną, msze święte będą: 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30.
  17. Natomiast w drugi dzień Świąt msze święte będą: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie będzie mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
  18.  Zwracam się z prośbą o przygotowanie, oczyszczenie i przystrojenie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed uroczystością rezurekcyjną.
  19.  Już zwyczajowo zwracam się z prośbą o płatki kwiatów, które są wykorzystane w czasie procesji rezurekcyjnej.
  20.  W Wielki Piątek będzie prowadzona doroczna zbiórka ofiar dla chrześcijan w Ziemi Świętej i na Bliskim Wschodzie.
  21.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są darem Parafian na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, urządzenie tegoż Grobu i zakup kwiatów ciętych na ołtarze.
  22.  Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Andrzejowi za przygotowanie Męki Pańskiej, oraz lektorom, którzy czytają dzisiaj Mękę Pańską z podziałem na role i dziękuję tym, którzy będą czytali Mękę Pańską w Wielki Piątek.
  23.  W sobotę po Świętach w naszej Parafii będzie uroczystość związana z dorocznym wspomnieniem św. Joanny Beretty Molla. Już tradycyjnie o godzinie 9.00 spod płockiej Stanisławówki wyruszy piesza pielgrzymka do naszego kościoła jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla. Uroczysta msza święta będzie o godzinie 12.00, zostanie odprawiona w intencji wszystkich pielgrzymów oraz w intencji wszystkich, którzy przybędą, aby uczestniczyć w tejże mszy świętej.
  24. Boryszewo Nowe „Nasza Chatka” ofiarowało 2 pięknie wykonane palmy, za które serdecznie dziękuję.
  25. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  26. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  27. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.