V niedziela Wielkiego Postu – 3 kwietnia 2022 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w najbliższym tygodniu zgodnie z planem rekolekcji.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.
  6. W najbliższą środę 6 kwietnia, będziemy obchodzić rocznicę Nawiedzenia Parafii przez Matkę Bożą Częstochowską w Jej cudownym wizerunku. Na godzinę 20.00 zapraszam na Mszę świętą w intencji wszystkich Parafian.
  7. W najbliższy czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Program rekolekcji został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. Jest też wyłożony na ławkach w kościele, możemy zabrać ze sobą do domu. Starajmy się tak ustawić nasze zajęcia i obowiązki, aby wszyscy domownicy mogli brać udział w nabożeństwach rekolekcyjnych.

Czwartek 7 kwietnia 2022 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za Parafian. Rozpoczęcie rekolekcji.

Godz. 19.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży.

Piątek 8 kwietnia 2022 r.

Godz. 9.00 – Msza święta za zmarłych.

Godz. 10.30 – Msza święta z nauką ogólną.

Godz. 16.00 – Droga krzyżowa dla dzieci.

Godz. 16.30 – Msza święta z nauką dla dzieci.

Godz. 17.30 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.

Godz. 19.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży.

Sobota 9 kwietnia 2022 r.

Godz. 9.00 – Msza święta w intencji osób chorych i starszych.

Godz. 19.00 – Msza święta z nauką dla młodzieży.

Okazja do spowiedzi w czasie wszystkich Mszy świętych.

1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Pobłogosławienie palm na każdej Mszy świętej. Natomiast procesja z palmami po Mszy świętej o godzinie 10.30 i 12.00. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na kwiaty i urządzenie Grobu Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca kwietnia. Z racji rekolekcji wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, prowadzonej przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  3. Jutro tj. w poniedziałek o godzinie 19.00 w domu parafialnym spotkanie dla Prezesów i Naczelników Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszam.
  4. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.