IV niedziela Wielkiego Postu – 27 marca 2022 r.

1. Dziś na Mszy świętej o godzinie 14.00 młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania.
  2. Dziś ostatnia niedziela miesiąca marca. Na zakończenie każdej Mszy świętej, z wyłączeniem Mszy świętej o godzinie 14.00, będzie możliwość podjęcia przyrzeczenia Duchowej Adopcji, która rozpoczęta w tych dniach trwa do Świąt Bożego Narodzenia. Folder informacyjny wraz z ankietą do wypełnienia, potwierdzającą złożenie przyrzeczeń, znajduje się na ołtarzu św. Joanny Beretty Molli oraz można go pobrać z naszej parafialnej strony internetowej.
  3. W najbliższą sobotę - 2 kwietnia - przypada 17-ta rocznica odejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. W tym dniu o godzinie 21.00 zapraszam na uroczysty Apel Jasnogórski.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca kwietnia:
  • w pierwszy piątek nie będzie adoracji, z racji nabożeństw Drogi Krzyżowej; spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00; nabożeństwo przerwszopiątkowe przed Mszą świętą, która będzie o godzinie 18.00;
  • nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00.
  1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.16.30 dla dzieci;
  2. godz. 17.15 dla dorosłych.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 16.30.

1. Rekolekcje w naszej Parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 7 - 9 kwietnia. Program rekolekcji jest zamieszczony na stronie startowej parafialnej strony internetowej i w gablotach przed kościołem.
  2. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  3. Bóg zapłać za ofiary kolędowe i dodatkowe ofiary na prowadzone prace, które zostały złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i za te które zostały wpłacone na konto parafialne.
  4. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  5. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.