VII niedziela zwykła – 20 lutego 2022 r.

1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dziś uroczyste zakończenie kolędy, wszystkie Msze święte są odprawiane w intencji wszystkich Parafian. Dokonuję też podsumowania kolędy.
  2. Słowa podziękowania, my kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w kościele oraz wobec Parafian, którzy zaprosili księdza na kolędę do swojego domu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2022 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.

1. W najbliższy wtorek 22 lutego będziemy obchodzić 91. rocznicę Objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku. Główna Msza święta w budującym się Sanktuarium, sprawowana przez Biskupa Płockiego o godzinie 17.00. Szczegółowy program obchodu 91. rocznicy Objawień Jezusa Miłosiernego jest umieszczony w gablotach przed kościołem.
  2. Zgodnie z inicjatywą zachęcam do zapalenia w dniu obchodu 91. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku „światła miłosierdzia” w oknach naszych domów, a także przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.
  3. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Natomiast w najbliższą sobotę będzie egzamin, według harmonogramu umieszczonego w gablotach przed kościołem.
  4. Zakończył się czas kolędy, w związku z tym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 16.00 do 17.30, w soboty od godziny 7.30 do 8.00. Kancelaria jest nieczynna w niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca. Pilne sprawy możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  5. Wracamy do przedkolędowego porządku Mszy świętych - w dni powszednie godzina 7.00, 17.00, 18.00 i 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od poniedziałku do piątku od godziny 17.30 do 18.00. Taki rozkład będzie z wyjątkiem pierwszych piątków miesiąca, piątków Wielkiego Postu, a także piątków października – miesiąca różańca świętego.
  6. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu janowi Siwiera za usunięcie awarii przy piecu grzewczym w kościele.
  7. Bóg zapłać Księdzu Andrzejowi oraz osobom które go wspomagały - Pani Ewie Jędrak, oraz Panom: Sławomirowi Tyc, Janowi Siwiera, Henrykowi Adamowi Jóźwiak, Andrzejowi Imińskiemu, Józefowi i Bartłomiejowi Pełnikowskim, Mateuszowi Winiarek i Panu Kościelnemu, za usunięcie dekoracji bożonarodzeniowych w kościele.
  8. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  9. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.