V niedziela zwykła – 6 lutego 2022 r.

1. Dziś po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lutego, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  5. W najbliższy piątek 11 lutego doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. Już zwyczajowo zapraszam wszystkie osoby chore i osoby starsze na wspólną Mszę świętą, która będzie o godzinie 18.00. Msza święta zakończy się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
  6. W tym tygodniu mamy przerwę kolędową. Nie będzie w związku z tym Mszy świętych o godzinie 18.00.
  7. Plan Mszy świętych kolędowych, na które zapraszamy Parafian do naszego kościoła, jest zamieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Jeżeli ktoś jednak chciałby zaprosić księdza do domu w ramach wizyty duszpasterskiej, gorąco prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numer 606 246 692, które już przyjmujemy.

W ramach wizyty duszpasterskiej na Msze święte kolędowe zapraszamy:

Osiedle Imielnica

• w poniedziałek 14 lutego 2022 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Leszczynowej, Harcerskiej od cmentarza do kościoła, Majowej, Pogodnej, Kasztanowej i Wiosennej;
  • we wtorek15 lutego 2022 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Prostej, Kątowej, Łamanej, Morelowej i Lokalnej;
  • w środę 16 lutego 2022 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Orzechowej, Śliwowej, Porzeczkowej, Chmielnej i Poziomkowej;
  • w piątek 18 lutego 2022 r. o godzinie 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Skrajnej, Widnej, Wyszogrodzkiej, Czereśniowej, Jabłoni, Darniowej, Sielskiej i Wiśniowej.
  1. Słowa podziękowania, my kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu w kościele oraz wobec Parafian, którzy zaprosili księdza na kolędę do swojego domu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2022 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.

1. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii, według harmonogramu kolędowego, wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie folder kolędowy. Ofiary przy tej okazji składane są do wyłącznej dyspozycji Pana Kościelnego.
  2.  Z racji trwającego w naszej parafii czasu kolędowego, do końca tego okresu tj. do 20 lutego, pozostaną w naszym kościele dekoracje bożonarodzeniowe.
  3.  Informuję, że w minionym tygodniu zakupiłem olej opałowy do ogrzewania kościoła, za kwotę 6.100 zł.
  4.  Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy czyli do 20 lutego 2022 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. W nagłych przypadkach możemy dzwonić na numer podany na parafialnej stronie internetowej.
  5.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  6.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.