III niedziela po Bożym Narodzeniu – 9 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Chrztu Jezusa w wodach Jordanu, który rozpoczyna czas Jego publicznej działalności. Dzisiejszą niedzielą kończy się czas bożonarodzeniowy, jednak tradycyjnie śpiew kolęd i dekoracja bożonarodzeniowa w kościele będą do 1 lutego.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 4. Ksiądz Andrzej zaprasza ministrantów na spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 10.00.
 5. Pan Kościelny roznosi po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawia też w każdej rodzinie folder kolędowy. Ofiary przy tej okazji składane są do wyłącznej dyspozycji Pana Kościelnego.
 6. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła. Plan Mszy świętych kolędowych jest zamieszczony w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Jeżeli ktoś jednak chciałby zaprosić księdza do domu w ramach wizyty duszpasterskiej, gorąco prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numer 606 246 692, które już przyjmujemy.

W ramach wizyty duszpasterskiej na Msze święte kolędowe zapraszamy:

 • poniedziałek 10 stycznia 2022 r. godzina 18.00 Parafian mieszkających w Rydzynie oraz w Bielinie oraz mieszkających w Borowiczach Pieńkach przy ulicy Zakątek, Liściastej, Głębokiej i Iglastej;
 • środa 12 stycznia 2022 r. godzina 18.00Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Mazowieckiej, Królewskiej, Lazurowej, Książęcej, Zamkowej, Wiśniowej i Płockiej;
 • piątek 14 stycznia 2022 r. godzina 18.00Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Północnej, Ceglanej (numery parzyste), Myśliwskiej, Świętego Huberta, Świętego Alberta i od ulicy Stokrotki w stronę ulicy Królewskiej, Parafian mieszkających przy ulicy Wiejskiej, Rumiankowej, Promiennej i Lawendowej oraz Parafian mieszkających przy ulicy Wierzbowej, Wilczej i Sarniej;
 • w sobotę 15 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Czarnieckiego oraz przy ulicy Szlacheckiej numery nieparzyste od 1 do najwyższych oraz mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Szlacheckiej numery parzyste od numeru 2 do najwyższych oraz mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej, do ulicy Zagłoby;
 • poniedziałek 17 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery parzyste oraz mieszkańcy ulic odchodzących od Piastowskiej numerów parzystych;
 • wtorek 18 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery nieparzyste oraz mieszkających przy ulicach odchodzących od Piastowskiej numerów nieparzystych, w tym przy ulicy Międzylas;
 • środa 19 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Górne – przy wszystkich ulicach tego osiedla oraz Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Dolne przy ulicy Podgórze, Liściastej i Parcele od numeru 3 do numeru 7 oraz przy ulicy Borowickiej 77, 75, 76, 76 a, 76 b, 74, 70, 70 a, 69, 68, 67, 67a, 67b, 67c, 66, 65, 63, 62, 61, 60, 59, 57;
 • czwartek 20 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Nowym Boryszewie od Stróżewka do Budmatu, a także mieszkańców osiedla przy numerze 48;
 • piątek 21 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Budmatu ulica Boryszewska oraz od ulicy Boryszewskiej w stronę drogi Płock-Radzanowo oraz Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Pieczarkarni i nad parową w stronę Nowego Gulczewa;
 • sobota 22 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Zagłoby i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od ulicy Zagłoby w stronę ulicy Rogozińskiej,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Grabówka numery od 76 do 84, ulicy Gmury, Zgodna, Janusza Korczaka numery 31, 33, 36, 38, 40, 42, 44, oraz mieszkających przy ulicy Urbanowo, Odległa i Pocztowa;
 • poniedziałek 24 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Grabowej, Cisowej, Jesionowej i Botanicznej oraz mieszkających przy ulicy Harcerskiej 117, 119, 121, 123, 125;
 • wtorek 25 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej 100, Zarzecznej, Flisackiej, Wójtowej, Janusza Korczaka numery nieparzyste od 27 do 5, oraz mieszkających przy ulicy Borowickiej 1, 2, 3, 3a, 4 i 5; 
 • środa 26 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna oraz przy ulicy Małopolskiej;
 • czwartek 27 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Mokrej, Miedzianej, Nowej oraz przy ulicy Srebrnej i Wiejskiej;
 • piątek 28 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od cmentarza lewa strona do ulicy Wiejskiejoraz mieszkających przy ulicy Harcerskiej od numeru 79 do 87, ulicy Złotej, Piaski, Młyńskiej;
 • sobota 29 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających przy ulicy Borowickiej 7, 7a, 7b, 10, 12, 13, 17, 19, ulicy Basenowej i Zakole,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od WTZ (91, 93, 95, 97, 105, 107, 109, 111, 115, 102, 104), ulicy Żelaznej, Zapłotek, Raczkowizna oraz mieszkających w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Słowiańskiej od Cukrowni do Bielina;
 • poniedziałek 31 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Podlaskiej, Lubuskiej, Bałtyckiej, Chełmińskiej, Żuławskiej, Mazurskiej oraz ulicy Janusza Korczaka numery parzyste od 12 do 32 oraz Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od Imielnicy (prawa strona) do ulicy Janusza Korczaka i ulica Janusza Korczaka prawa strona do Szkoły;
 • wtorek 1 lutego 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Księdza Skierkowskiego, Kaszubskiej, Kujawskiej, Śląskiej, Pomorskiej, Warmińskiej oraz Brzoskwiniowej;
 • sobota 5 lutego 2022 dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających przy ulicy Cedrowej, Białowieskiej, Łomżyńskiej i Mazowieckiej;
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Lipowej, Wiązowej, Łowickiej i Kurpiowskiej;
 • Osiedle Imielnica od 13 lutego tj. po zakończeniu ferii zimowych. Plan zostanie podany w późniejszym terminie.
 1. Słowa podziękowania, my kapłani, kierujemy wobec wszystkich Parafian, którzy uczestniczyli w Mszach świętych kolędowych w ubiegłym tygodniu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przy tej okazji zwyczajowo złożyli ofiary kolędowe oraz dodatkowe ofiary na prace zaplanowane do przeprowadzenia w 2022 roku w Parafii. Słowa podziękowania kieruję również wobec tych, którzy nie mogąc wziąć udziału w Mszach świętych kolędowych, złożyli tradycyjną ofiarę kolędową czy też ofiarę na zaplanowane prace w Parafii, przez innych uczestników Mszy świętej kolędowej. Ofiary przez te osoby były składane również w kopertach na tacę w niedzielę, na konto parafialne czy też bezpośrednio do mnie.

 1. Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowoprzez czas kolędy czyli do 20 lutego 2022 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 2. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.
 3. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 4. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje