II niedziela po Bożym Narodzeniu – 2 stycznia 2022 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 2. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W najbliższy czwartek - 6 stycznia - będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji zwaną uroczystością Trzech Króli. W naszym kościele Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o 17.00. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
 6. W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 r., minie 25 lat od dnia święceń biskupich naszego Pasterza, biskupa Piotra Libery. W tym dniu będziemy modlić się we wszystkich parafiach naszej diecezji w intencji naszego biskupa.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca stycznia:
 • pierwszy czwartek - adoracja prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej o godzinie 16.30;
 • pierwszy piątek - spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00, adoracja od 16.00 do 17.00, nabożeństwo pierwszopiątkowe przed Mszą św. która będzie o godzinie 18.00.
 1. Pan Kościelny po 6 stycznia będzie roznosił po rodzinach naszej Parafii - według harmonogramu kolędowego - wodę, kredę i kadzidło. Zostawi też w każdej rodzinie folder kolędowy. Ofiary przy tej okazji składane są do wyłącznej dyspozycji Pana Kościelnego.
 2. Tak jak wcześniej było podawane, w ramach wizyty duszpasterskiej zapraszamy Parafian na Msze święte do kościoła, począwszy od 8 stycznia br. tj. od najbliższej soboty. Plan Mszy świętych kolędowych będzie zamieszczany w gablotach przed kościołem oraz na parafialnej stronie internetowej w zakładce „Wizyta duszpasterska – kolęda”. Jeżeli ktoś jednak chciałby zaprosić księdza do domu w ramach wizyty duszpasterskiej, gorąco prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numer 606 246 692, które już przyjmujemy.

W ramach wizyty duszpasterskiej na Msze święte kolędowe zapraszamy:

 • w sobotę 8 stycznia 2022 r. godzina 18.00 Parafian zamieszkałych w Piotrowie, Mirosławiu, Starym Gulczewie, Gulczewie Działkach w stronę Rogozina i Ogrodzie Sadowniczym;
 • poniedziałek 10 stycznia 2022 r. godzina 18.00 Parafian mieszkających w Rydzynie oraz w Bielinie oraz mieszkających w Borowiczach Pieńkach przy ulicy Zakątek, Liściastej, Głębokiej i Iglastej;
 • środa 12 stycznia 2022 r. godzina 18.00 Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Mazowieckiej, Królewskiej, Lazurowej, Książęcej, Zamkowej, Wiśniowej i Płockiej;
 • piątek 14 stycznia 2022 r. godzina 18.00 Parafian zamieszkałych w Cekanowie przy ulicy Północnej, Ceglanej (numery parzyste), Myśliwskiej, Świętego Huberta, Świętego Alberta i od ulicy Stokrotki w stronę ulicy Królewskiej, Parafian mieszkających przy ulicy Wiejskiej, Rumiankowej, Promiennej i Lawendowej oraz Parafian mieszkających przy ulicy Wierzbowej, Wilczej i Sarniej;
 • w sobotę 15 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Czarnieckiego oraz przy ulicy Szlacheckiej numery nieparzyste od 1 do najwyższych oraz mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Szlacheckiej numery parzyste od numeru 2 do najwyższych oraz mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od tej części ulicy Szlacheckiej, do ulicy Zagłoby;
 • poniedziałek 17 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery parzyste oraz mieszkańcy ulic odchodzących od Piastowskiej numerów parzystych;
 • wtorek 18 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Piastowskiej numery nieparzyste oraz mieszkających przy ulicach odchodzących od Piastowskiej numerów nieparzystych;
 • środa 19 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Górne – przy wszystkich ulicach tego osiedla oraz Parafian mieszkających na osiedlu Parcele Dolne przy ulicy Podgórze, Liściastej i Parcele od numeru 3 do numeru 7 oraz przy ulicy Borowickiej 77, 75, 76, 76 a, 76 b, 74, 70, 70 a, 69, 68, 67, 67a, 67b, 67c, 66, 65, 63, 62, 61, 60, 59, 57;
 • czwartek 20 stycznia 2022 r. Parafian zamieszkałych w Nowym Boryszewie od Stróżewka do Budmatu, a także mieszkańców osiedla przy numerze 48;
 • piątek 21 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Budmatu ulica Boryszewska oraz od ulicy Boryszewskiej w stronę drogi Płock-Radzanowo oraz Parafian mieszkających w Nowym Boryszewie od Pieczarkarni i nad parową w stronę Nowego Gulczewa;
 • sobota 22 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających w Nowym Gulczewie przy ulicy Zagłoby i mieszkających przy wszystkich ulicach odchodzących od ulicy Zagłoby w stronę ulicy Rogozińskiej,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Grabówka numery od 76 do 84, ulicy Gmury, Zgodna, Janusza Korczaka numery 31, 33, 36, 38, 40, 42, 44, oraz mieszkających przy ulicy Urbanowo, Odległa i Pocztowa;
 • poniedziałek 24 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Grabowej, Cisowej, Jesionowej i Botanicznej oraz mieszkających przy ulicy Harcerskiej 117, 119, 121, 123, 125;
 • wtorek 25 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej 100, Zarzecznej, Flisackiej, Wójtowej, Janusza Korczaka numery nieparzyste od 27 do 5, oraz mieszkających przy ulicy Borowickiej 1, 2, 3, 3a, 4 i 5; 
 • środa 26 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna oraz przy ulicy Małopolskiej;
 • czwartek 27 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Mokrej, Miedzianej, Nowej oraz przy ulicy Srebrnej i Wiejskiej;
 • piątek 28 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od cmentarza lewa strona do ulicy Wiejskiej oraz mieszkających przy ulicy Harcerskiej od numeru 79 do 87, ulicy Złotej, Piaski, Młyńskiej;
 • sobota 29 stycznia 2022 r. dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających przy ulicy Borowickiej 7, 7a, 7b, 10, 12, 13, 17, 19, ulicy Basenowej i Zakole,
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od WTZ (91, 93, 95, 97, 105, 107, 109, 111, 115, 102, 104), ulicy Żelaznej, Zapłotek, Raczkowizna oraz mieszkających w Borowiczkach Pieńkach przy ulicy Słowiańskiej od Cukrowni do Bielina;
 • poniedziałek 31 stycznia 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Podlaskiej, Lubuskiej, Bałtyckiej, Chełmińskiej, Żuławskiej, Mazurskiej oraz ulicy Janusza Korczaka numery parzyste od 12 do 32 oraz Parafian mieszkających przy ulicy Harcerskiej od Imielnicy (prawa strona) do ulicy Janusza Korczaka i ulica Janusza Korczaka prawa strona do Szkoły;
 • wtorek 1 lutego 2022 r. Parafian mieszkających przy ulicy Księdza Skierkowskiego, Kaszubskiej, Kujawskiej, Śląskiej, Pomorskiej, Warmińskiej oraz Brzoskwiniowej;
 • sobota 5 lutego 2022 dwie Msze święte:
 • godzina 16.00 Parafian mieszkających przy ulicy Cedrowej, Białowieskiej, Łomżyńskiej i Mazowieckiej;
 • godzina 18.00 Parafian mieszkających przy ulicy Lipowej, Wiązowej, Łowickiej i Kurpiowskiej;
 • Osiedle Imielnica od 13 lutego tj. po zakończeniu ferii zimowych. Plan zostanie podany w późniejszym terminie.
 1.  Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo przez czas kolędy czyli do 20 lutego 2022 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 2.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 3.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 6.  Słowo zachęty Biskupa Piotra przed Uroczystością Objawienia Pańskiego i Orszakiem Trzech Króli

Drodzy Organizatorzy Orszaków Trzech Króli!
Kochani Bracia i Siostry!

Radość i wdzięczność Bogu przepełniają nasze serca, ponieważ w swej Opatrzności, mimo trudów i otaczającej nas niepewności, pozwala nam ponownie organizować Orszaki Trzech Króli w parafiach naszej diecezji. W Płocku odbędzie się on już po raz jedenasty.
Hasłem tegorocznego wędrowania są słowa z kolędy: Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły! Chrześcijańska radość to nie tylko uśmiech na twarzy, ale głębokie przekonanie, że Pan jest dla nas Ojcem, Bratem i Przewodnikiem. Dzień dziś wesoły, ponieważ Pan objawił się całemu światu.
Rok 2022 został ustanowiony Rokiem Romantyzmu Polskiego, w 200. rocznicę wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza. Ten genialny Wieszcz w swoim dramacie Dziady część III, w usta anioła włożył piękne słowa o Objawieniu Pana: „Kiedym z gwiazdą nadziei / Leciał świecąc Judei, / Hymn Narodzenia śpiewali Anieli: / Mędrcy nas nie widzieli, / Królowie nie słyszeli. / Pastuszkowie postrzegli, / I do Betlejem biegli: / Pierwsi wieczną mądrość witali, / Wieczną władzę uznali, / Biedni, prości i mali” (w. 211-220). Królów prowadziła gwiazda i pewnie nie słyszeli śpiewu aniołów, którzy przemówili do pasterzy, ludzi najprostszych i najmniejszych. Boże Narodzenie i Objawienie Pańskie pokazują, że Bóg chce być bliski każdemu i znajdzie właściwą drogę, by dotrzeć do serca ludzkiego. Orszak to nasze wspólne wędrowanie na spotkanie z Emmanuelem, Bogiem z nami. Zawierzam Miłosiernemu Ojcu wszystkie osoby, stowarzyszenia, instytucje i ludzi dobrej woli, dzięki którym kolejny raz wychodzimy na ulice miast i wsi diecezji płockiej w Orszakach Trzech Króli, by pokazać, że to jest nasze chrześcijańskie, Boże świętowanie. Wyrazem tego jest pełen nadziei śpiew kolęd, które znają młodsi i starsi, dzieci i rodzice, kapłani i osoby konsekrowane. Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w tych barwnych orszakach oraz okazania naszej wiary w Boga i miłości do braci.

Na czas Orszaków Trzech Króli i całą uroczystość Objawienia Pańskiego z serca wszystkim błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Wasz biskup Piotr

Płock, dn. 1 stycznia 2022 r.
W uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dodatkowe informacje