II dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu

 1. Dziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, który przypada w ostatnią niedzielę roku, tradycyjnie obchodzoną jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Powierzamy dziś Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, w czasie którego będziemy modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin naszej Parafii.
 2. W najbliższy piątek - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2021. Zapraszam na uroczystą Mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00. Informuję, że na dzień sylwestrowy została udzielona dyspensa.
 3. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
 4. Pragnę już dziś poinformować, że 1 stycznia 2022 r. Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 oraz o godzinie 17.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele.
 5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca stycznia. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy świętej, która będzie o godzinie 17.00.
 6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 7. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 8. Za dwa tygodnie, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 9. Pragnę poinformować, że z racji trwającej pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Tak jak w ubiegłym roku będą odprawiane Msze święte kolędowe w kościele. Jeżeli ktoś jednak chciałby zaprosić Księdza do domu w ramach wizyty duszpasterskiej, gorąco prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numer 606 246 692 (od początku stycznia 2022 r.). Pan Kościelny od 3 stycznia będzie roznosił poświęconą wodę, kredę i kadzidło po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Rozkład Mszy świętych kolędowych, które będą od 7 stycznia 2022 r., zostanie podany w następną niedzielę.
 10.  Informuję, że kancelaria parafialna już zwyczajowo, począwszy od dnia jutrzejszego czyli 27 grudnia 2021 r., przez czas kolędy czyli do 20 lutego 2022 r., będzie czynna w dni powszednie tylko od godziny 7.30 do 8.00. Wyjątkowo pilne sprawy, w tym sprawy pogrzebowe możemy załatwić przez telefon, numer podany na parafialnej stronie internetowej.
 11.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 12.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 13.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 14.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 15.  Życzymy szczęśliwego podróżowania wszystkim tym, którzy dziś będą wracać do swoich domów. Święty Krzysztofie módl się za nami (3 razy).

Dodatkowe informacje