IV niedziela adwentu – 19 grudnia 2021 r.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. W minionym tygodniu przeżywaliśmy rekolekcje adwentowe. Pragnę podziękować za piękne przeżycie tego wyjątkowego czasu. Dziękuję również Księżom Spowiednikom i Księdzu Rekolekcjoniście.
 3. Msze święte roratnie jeszcze jutro, we wtorek, środę, czwartek i piątek o godzinie 7.00.
 4. W najbliższy czwartek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godziny 17.00 do 18.00.
 5. W najbliższy piątek 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
 6. Świętowanie Bożego Narodzenia z racji pandemii rozpoczniemy tak jak w ubiegłym roku Pasterką która będzie o godzinie 21.00 i 24.00. Na Pasterce o godzinie 21.00 będziemy gościć Orkiestrę Strażacką Gminy Słupno.
 7. Przypominam, że przystępując do komunii świętej na Pasterce możemy po raz drugi przystąpić do komunii świętej w czasie I-szego dnia Świąt.
 8. Msze święte w I dzień Świąt Bożego Narodzenia będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, i 17.00. Nie będzie Mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30, która jest tylko w niedziele. Będzie natomiast o godzinie 19.00 Msza święta niedzielna.

II dzień Świąt przypada w niedzielę, a więc porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00 i 18.30. W II dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada ostatnia niedziela roku, która jest Niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu. Starajmy się uczestniczyć rodzinnie w Mszach świętych, modląc się w intencji rodzin.

 1. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 2.  Informuję, że z racji pandemii w tym roku nie będzie spotkań opłatkowych z grupami parafialnymi.
 3.  Pragnę poinformować, że z racji trwającej pandemii nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej. Tak jak w ubiegłym roku będą odprawiane Msze święte kolędowe w kościele, o czym szczegółowo poinformuję za tydzień. Jeżeli ktoś jednak chciałby zaprosić Księdza do domu w ramach wizyty duszpasterskiej, gorąco prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne pod numer 606 246 692 (od początku stycznia 2022 r.). Pan Kościelny po przyszłej niedzieli będzie roznosił poświęconą wodę, kredę i kadzidło po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej.
 4.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 5.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 6.  Jak co roku w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
 7.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje