III niedziela adwentu – 12 grudnia 2021 r.

 1. Dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 12.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania,
 3. Trwa adwent, czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
 1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji - a więc oprócz najbliższego czwartku, piątku i soboty) o godzinie 7.00;
 2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w najbliższy czwartek 16 grudnia, a zakończą się w sobotę 18 grudnia. Plan rekolekcji znajduje się  gablotach przed kościołem i na startowej stronie naszej parafialnej strony internetowej. Jest wyłożony również na ławkach, możemy zabrać ze sobą do domu.
 1. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 2. Pragnę już dziś poinformować, że również w tym roku będą dwie Msze święte Pasterkowe – godzina 21.00 i godzina 24.00. Na Pasterce o godzinie 21.00 będziemy gościć Orkiestrę Strażacką Gminy Słupno.
 3. Wszystkie osoby należące do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie we wtorek o godzinie 19.00. Spotkanie dotyczyć będzie spraw trwającego Synodu.
 4. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 5. Bóg zapłać za dwa 5 litrowe pojemniki płynu do dezynfekcji Rodzinie Krzeszewskich z Nowego Gulczewa.
 6. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 7.  Jak co roku w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
 8.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje