II niedziela adwentu – 5 grudnia 2021 r.

1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Również dziś, po Mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed I-szą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po Mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W niedzielę za dwa tygodnie odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, po Mszy świętej o godzinie 12.00.
  5. Dziś, w II niedzielę adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzimy w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty drugi Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Zwyczajem lat ubiegłych, w czasie dzisiejszej niedzieli przed naszym kościołem trwa zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
  6. W najbliższą środę 8 grudnia, będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszam do naszej świątyni od godziny 12.00 do 13.00 na wspólną modlitwę w Godzinie Łaski.
  7. Trwa adwent, czas bezpośredniego oczekiwania i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Abyśmy dobrze przeżyli ten czas pomocą służyć nam będą:
  1. Msze święte roratnie (ku czci Matki Bożej Pani Adwentu), które są odprawiane we wszystkie dni powszednie adwentu (oprócz rekolekcji) o godzinie 7.00;
  2. Rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w czwartek 16 grudnia, a zakończą się w sobotę 18 grudnia. Plan rekolekcji znajduje się  gablotach przed kościołem i na startowej stronie naszej parafialnej strony internetowej.
  1. Pan Organista roznosi po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są do dyspozycji Pana Organisty.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 6 grudnia od godziny 16.00 ulica Lokalna, Darniowa, Łamana i Morelowa,
  • wtorek 7 grudnia od godziny 16.00 ulica Widna, Czereśniowa, Jabłoni, Wiśniowa,
  • środa 8 grudnia od godziny 16.00 ulica Orzechowa i Śliwowa, Porzeczkowa i Brzoskwiniowa,
  • czwartek 9 grudnia od godziny 16.00 ulica Wiosenna, Pogodna, Majowa, Kasztanowa, Leszczynowa i Harcerska od cmentarza do kościoła,
  • piątek 10 grudnia od godziny 16.00 ulica Prosta i Kątowa,
  • sobota 11 grudnia od godziny 9.00 ulica Sielska od Harcerskiej, Chmielna, Poziomkowa i Skrajna.
  1. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, w kancelarii parafialnej oraz za te, które wpłynęły na konto parafialne, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
  2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  3.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. Pieniądze ze sprzedaży świec są przeznaczane na projekty Caritas na całym świecie. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Niech płomień tej świecy ociepli nasze serca. Zachęcamy do nabywania świec Caritas. Świece są w cenie: duże -12 zł, małe świece – 6 zł.
  4.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.