XXIX niedziela zwykła – 17 października 2021 r.

1. Dziś po Mszy świętej, która będzie o godzinie 10.30, program słowno-muzyczny ku czci św. Jana Pawła II, w wykonaniu dzieci z przedszkola przy ul. Harcerskiej.
  2. Natomiast po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00, pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Za tydzień będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, w tym roku pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W ramach ogólnopolskiej kampanii „Pomoc placówkom misyjnym” organizowanej w całej Polsce przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, prowadzona jest zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zachęcam do włączenia się w projekt, z którego dochód będzie przeznaczony na działalność misyjną. Jeśli masz zużyty sprzęt RTV, monitory, komputery, drukarki, przewody, baterie, łatwo można się ich pozbyć, a przy okazji pomóc misjonarzom. U nas zbiórka będzie w dniach 5, 6 i 8 listopada br. (piątek, sobota i poniedziałek). Sprzęt będzie składany na wyznaczonym miejscu na parkingu przy kościele. Odbiór sprzętu przez organizatora zbiórki nastąpi 9 listopada br. o godzinie 11.00.
  4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. w soboty października:
  • 23 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30,
  • 30 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele, święta i dni powszednie w zakrystii kościoła po Mszach świętych, możemy zamawiać:
  • Msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2022 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

1. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
  2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w Mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych Mszy świętych.
  3. Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłacone na konto parafialne, z przeznaczeniem na prace w Parafii.
  4. Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
  5.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.