XXVII niedziela zwykła – 3 października 2021 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcam do posypania płatkami kwiatów chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. Dziś, po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Za tydzień tj. w drugą niedzielę października, po Mszy świętej o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Za dwa tygodnie tj. w trzecią niedzielę października, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00, pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek października. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w ramach nabożeństwa różańcowego dla dorosłych.
 6. W dniach 5-22 października odbędą się 36. Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej, pod hasłem „Nie lękajcie się”. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem przy wejściu do zakrystii oraz na stronie internetowej Diecezji Płockiej.
 7. Za tydzień, w niedzielę 10 października, będziemy obchodzić w Polsce 21. Dzień Papieski, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem „Nie lękajcie się”. W tym dniu zbierane będą do puszek ofiary przeznaczone na stypendia dla dzieci i młodzieży, których rozdzielaniem zajmuje się Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obecnie pod opieką Fundacji znajduje się blisko 2.000 uczniów i studentów.
 8. Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 2 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15,
 • 9 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15,
 • 16 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00,
 • 23 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30,
 • 30 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele, święta i dni powszednie w zakrystii kościoła po Mszach świętych, możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2022 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na stoliku na końcu ławek, a także są dostępne w zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1.  Bóg zapłać za dodatkowe ofiary złożone w kopertach na tacę w ubiegłą niedzielę oraz wpłacone na konto parafialne, a także dziękuję wszystkim, którzy systematycznie składają ofiary na tacę. Te wszystkie ofiary tworzą fundusz parafialny, który umożliwia prowadzenie wszystkich prac w Parafii – remontowych, budowlanych, porządkowych i innych.
 2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje