XXVI niedziela zwykła – 26 września 2021 r.

 1. Dziś na Mszy świętej o godzinie 10.30, będą z nami harcerze z Trzeciej Płockiej Drużyny Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR). Oprawa Mszy świętej będzie w ich wykonaniu. Po Mszy świętej dokonają prezentacji harcerstwa i poprowadzą różne zabawy i gry. Pragniemy, aby przy naszej Parafii powstał zastęp ZHR. Pierwsza zbiórka odbędzie się 1 października o godzinie 16.30 w domu parafialnym. Opiekunem duchowym z ramienia Parafii byłby Ksiądz Prefekt Andrzej Petrykowski.
 2. W najbliższy piątek pierwszy dzień miesiąca października, rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele według harmonogramu:
 1. od poniedziałku do piątku:
 1. o godz. 16.30 dla dzieci,
 2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
 1. w soboty października:
 • 2 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15,
 • 9 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.15,
 • 16 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.00,
 • 23 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 16.30,
 • 30 października nabożeństwo różańcowe o godzinie 17.30,

w każdą niedzielę października o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca października:
 • spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Natomiast nabożeństwo pierwszopiątkowe na zakończenie nabożeństwa różańcowego dla dorosłych, czyli przed Mszą św. O godzinie 18.00;
 • nabożeństwo pierwszosobotnie na zakończenie nabożeństwa różańcowego, które będzie o godzinie 17.15.
 1. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zachęcam do posypania płatkami kwiatów chodnika procesyjnego tuż przed rozpoczęciem sumy. Dziękuję wszystkim, którzy to uczynią.
 2. Za tydzień tj. w pierwszą niedzielę października, po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 3. Za dwa tygodnie tj. w drugą niedzielę października, po Mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. Pragnę już dziś poinformować, że od 1 października, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po Mszach świętych możemy zamawiać:
 • Msze święte na przyszły rok,
 • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2022 roku.

Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach, na stoliku na końcu ławek, a także będą dostępne w zakrystii kościoła
i kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Ofiary składane przy okazji zamawiania wypominków pozostają bez zmian.

 1. Uroczystości przyszłoroczne:

Pierwsza spowiedź i komunia święta

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość pierwszokomunijną w roku szkolno-katechetycznym 2021/2022 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Pierwsza Spowiedź i Komunia święta) i  od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu u Księdza Andrzeja lub u katechetki Pani Marioli Milewskiej.

Uroczystość pierwszokomunijna odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2022 r.

- o godzinie 10.00 dla dzieci w albach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego

W miesiącu wrześniu rodzice dzieci, które będą miały uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w roku szkolno-katechetycznym 2021/2022 wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć w miesiącu wrześniu do Księdza Andrzeja lub katechetki Pani Agnieszki Wojda.

Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 r.:

- o godzinie 10.00 dla dzieci ze szkoły w Płocku - Borowiczkach,

- o godzinie 12.00 dla dzieci ze szkół spoza terenu parafii.

Bierzmowanie

W miesiącu wrześniu uczniowie II klas szkół ponadpodstawowych, którzy w roku szkolno-katechetycznym 2021/2022 przyjmą sakrament bierzmowania, wypełniają formularz, który jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej (w zakładce Bierzmowanie) i od przyszłej niedzieli będzie też możliwość pobrania formularza w zakrystii kościoła. Po jego wypełnieniu trzeba go złożyć u Księdza Andrzeja.

Terminy spotkań

Spotkania przygotowujące do przyszłorocznych uroczystości zaczną się od października br.:

 • dla dzieci pierwszokomunijnych - w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej która jest o godzinie 10.30;
 • dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego – każda druga niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10.30;
 • spotkania dla kandydatów do bierzmowania będą od października w każdą trzecią niedzielę miesiąca, po Mszy świętej która będzie o godzinie 12.00.
 1. Kwiaty na dzisiejszą niedzielę zostały zakupione z pieniędzy parafialnych. Kompozycje wykonał Ksiądz Prefekt Andrzej, za co w imieniu nas wszystkich serdecznie dziękuję.
 2.  Dziękuję za stosowanie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos. Zachęcam również do dezynfekcji rąk z wykorzystaniem dozowników do bezdotykowej dezynfekcji rąk, które są ustawione przy wejściu do kościoła, przed ławkami.
 3.  Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Już zwyczajowo, my duszpasterze, wszystkim Parafianom oraz uczestniczącym w tej Mszy świętej Gościom, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczęliśmy obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje